Sevil Emirzade  ‘‘Uğurlar Olsun Kıbrıs’ın Mavi Panjurlu Eski Hikayeleri-Yazılsın Dostlukla Yenileri” adlı kitabını Nidai Güngördü’ye takdim etti.

Yazar Sevil Emirzade,  Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ‘ye ‘‘Uğurlar Olsun Kıbrıs’ın Mavi Panjurlu Eski Hikayeleri-Yazılsın Dostlukla Yenileri’’  isimli kitabını takdim etti.

2 Kasım 2021 Salı günü saat 15:00’de  Girne Belediyesi Sanat Galerisinde gerçekleşecek olan kitap tanıtım etkinliği öncesi, Belediye Başkanı Güngördü’ ye ziyaret gerçekleştiren Emirzade, kitabını Güngördüye takdim etti.

Yazar, kitap tanıtımını, Kıbrıs  Tarihini 1821’den itibaren dönemsel kesitlerde araştıran 4 dildeki tiyatro oyun kitapları (Türkçe, İngilizce , Almanca , Yunanca )  sohbet söyleşi ve  Soprano Demetra Mustafaoğlu’nun mini konseri ile gerçekleştirecek.

Güngördü, Sevil Emirzade’nin hem eğitimci kimliği, hem de bir yazar olarak ülkedeki yazın hayatına büyük katkılar sağladığını ifade ederek, Emirzadeye hem ziyareti hem de kitap takdimi için teşekkürlerini iletti. Güngördü, yazarların sorumlulukları olduğuna işaret ederek, bunlardan en önemlisinin de üretmek olduğunun altını çizdi.

 

 

Share Button

Henüz Yorum Yapılmamıştır

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir