Şenkul ve Antik Liman esnafı bir araya geldi

Şenkul ve Antik Liman esnafı bir araya geldi

Antik Liman sorunları ve çözüm önerileri üçüncü kez masaya yatırıldı.

Şenkul ve Antik Liman esnafı bir araya geldi

Girne Antik Limanı’nda yaşanan sorunlara çözüm arayışı kapsamında düzenlenen toplantı, Girne Belediyesi’nde yoğun katılımla gerçekleşti. Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne Belediyesi Meclis Üyeleri ve teknik/idari kadro ile birlikte, Antik Liman esnafı ve mal sahipleri bir araya geldi. Toplantıda, çeşitli başlıklar altında sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Temizlik ve çöp toplama saatleri, esnafların araç park yerleri, ziyaretçi araç park yeri gibi konuların yanı sıra, uzun süreli parkları önlemek amacıyla paralı otopark uygulaması da ele alındı.

KANALİZASYON SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

Ayrıca, Girne Belediyesi tarafından desteklenecek olan projeler arasında işletmeler içerisindeki kuyuların rogara dönüştürülerek denize akmasının önlenmesi ve kanalizasyona bağlanması gibi çevresel önlemler üzerinde duruldu. Tüm işletmelerin kuyularında gerçekleşebilecek herhangi bir tıkanıklığa karşı, bir önlem olarak kullanılan yağ tutucu maddenin her iş yerinde bulundurulma zorunluluğu konusunda da mutabakata varıldı.

Toplantı, Antik Liman’ın geleceği ve çevresel sürdürülebilirliği açısından önemli bir adım olarak değerlendirilirken, katılımcıların aktif katılımıyla çeşitli çözüm önerileri ortaya konuldu.

Önceki Haber ‘Yeşil Okullar ve Doğanın Genç Savunucuları Projesi’

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.