Ozanköy’deki mezarlık elden geçiriliyor

Ozanköy’deki mezarlık elden geçiriliyor

Girne Belediyesi tarafından Ozanköy Türk Mezarlığı’nda başlatılan Altyapı Çevre ve Peyzaj Düzenleme Projesi çalışmaları sürüyor.

Girne Belediyesi mimar ve mühendisleri denetiminde müteahhit firmaya yaptırılan Ozanköy Türk Mezarlığı altyapı, çevre ve peyzaj düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Mezarlıktaki çalışmalar; içme suyu (çeşmeler), aydınlatma, otopark, anayol genişletme, iç yollar, kaldırımlar ve peyzaj düzenleme çalışmalarını içeriyor. Mezarlığa ziyarete gelenlerin oturması amacıyla yerleştirilen bankların ardından bölgeye güneşli ve yağışlı havalarda ziyaretçiler için çardak yapılacak.

Güngördü: Mezarlık yıllardır ihmal edildi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada belediyeye bağlı Ozanköy’de yaşayanların yıllardır defin işlemlerini ve ziyaretlerini zor şartlarda gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, çamur ve tozun yarattığı olumsuzlukların giderilmesi için yıllardır ihmal edilen mezarlığın çağdaş bir görünüme kavuşması için çalışma başlattıklarını ifade ederek, yapılan proje sayesinde defin işlemlerinin yanı sıra halkın mezarlık ziyaretlerini daha rahat ve güven içinde yapacağını ifade etti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Çocuk etkinlikleri başlıyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.