NetAP (Network for Aminal Protection) işbirliğinde kısırlaştırma projesi hayat buldu

NetAP (Network for Aminal Protection) işbirliğinde kısırlaştırma projesi hayat buldu

Girne Belediyesi ile NetAP (Network for Aminal Protection) işbirliğinde kısırlaştırma projesi hayat buldu.

121 köpek kısırlaştırıldı

Girne Belediyesi ve İsviçre’den katılım gösteren NetAP (Network for Aminal Protection) işbirliğinde, sokak hayvanlarını kısırlaştırma projesi hayat buldu. 15 – 21 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen proje kapsamında, Girne hudutlarında bulunan 121 köpeğin kısırlaştırma operasyonu ve sonrasındaki rehabilitasyon ve iyileşme süreçlerinin izlenmesi aşamaları başarıyla tamamlandı. 100 köpek hedefi ile projeye adım atan ekipler, 121 köpek ile öngörülen hedefin üzerinde kısırlaştırma gerçekleştirdi. Proje kapsamında, alanlarında uzman 6 veteriner hekim görev yaptı. Kısırlaştırma projesi Girne Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi. Proje sonunda, katılım gösteren tüm proje üyelerine, Girne Belediye Müdürü Hüseyin Köle, Müdür Muavini Ahmet Türker ve Müdür Muavini Naile Soyel tarafından teşekkür belgesi taktim edildi.

“Satın almayın, sahiplenin”

Kent yaşamının birlikte paylaşıldığı coğrafyamızda, tüm halkımızın sokak hayvanlarına karşı insani duyarlılığını önemsediğine dikkat çeken Girne Belediyesi yetkilileri, sokaktaki hayvan dostlarımızın refahını korumayı, bütün olarak ise her canlı için özgürlük ve mutluluğun temin edildiği bir Girne için çalışma hedefinde olduklarının altını çizdi. Bu bağlamda, kenti birlikte güzelleştirmek adına; “hayvanları satın almayın, sahiplenin. Sahipli canlarımızı da sokaklara atmayın.” Mesajı verildi.

NetAP hakkında

Network for Animal Protection – 2008’de İsviçre’de kurulmuş ve Dünya genelinde, hayvanları korumak amaçlı çalışmalar yürüten sivil toplum örgütüdür.

Önceki Haber ‘Gerçekle Düş Arasında’ oyunu çocuklar ile buluşacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.