METE ADANIR CADDESİ İÇİN HAZIRLANAN DEV PROJE HAYATA GEÇİRİLİYOR

METE ADANIR CADDESİ İÇİN HAZIRLANAN DEV PROJE HAYATA GEÇİRİLİYOR

14053727_1513990578630514_7211900806344715627_o 14086476_1513990568630515_842936998035407014_oMETE ADANIR CADDESİ İÇİN HAZIRLANAN DEV PROJE HAYATA GEÇİRİLİYOR

Girne Belediyesi, kentin en işlek caddelerinden Mete Adanır Caddesi üzerinde trafik, kaldırım, altyapı ve çevre düzenleme projesini hayata geçiriyor.

Girne Belediyesi, alışveriş mekanları, kafeler ve iş yerlerinin çoğunlukta olduğu, kentin en işlek caddelerinden Mete Adanır Caddesi üzerinde, trafik, kaldırım, altyapı ve çevre düzenleme projesini hayata geçiriyor. Projeyle ilgili 21 Mart 2016 tarihinde esnaf ve halka bilgilendirme toplantısı yapılmasının ardından projeyi hayata geçirebilmek için ikinci adım atılıyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, kentteki yoğunluğun artmasıyla, yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda onaylanan Ulaşım Master Planı kapsamında “ticari ana arter” olarak nitelendirilen Mete Adanır Caddesi’nde, Barış Parkı ile stadyum çemberi arasındaki bölgede yeniden düzenleme yapılacağı belirtildi. Projeyle birlikte, yaya ve engelli yayaların ulaşmak istedikleri noktaya en uygun şekilde ulaşması, orta şeritte yer alan ve yaya geçişlerini tehlikeye sokan dar refüjün genişletilerek yaya geçişlerinin güvenliğinin sağlanması, sulu çemberin çift şeride çıkarılması, kent merkezinde ticari aksa bağlanacak olan sokakların tek yönler ve daha çok yol üstü ceplerle çözülerek araç parkı alternatiflerinin artırılması hedefleniyor.

“Bölgenin çehresi değişecek”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, göreve geldikleri günden buyana kentin en büyük sorunlarından trafik konusuna ağırlık verdiklerini ifade ederek, Ulaşım Master Planı’nda öngörülen düzenleme ve değişiklikleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Alışveriş mekanları, restoran ve kafeler, konut ve işyerlerinin bulunduğu kentin en işlek caddelerinden Mete Adanır Caddesi’nde yaya ve araç trafik akışını düzenlemek amacıyla bölgenin çehresini de değiştirecek bir proje hazırladıklarını belirten Güngördü, projenin kısa süre sonra hayata geçirilmesinin planlandığını kaydetti.
Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda yapılan düzenleme ve değişimin vatandaşlar tarafından büyük bir takdirle karşılandığını belirten Güngördü, kent genelinde kavşak düzenlemeleri, yeni durakların yerleştirilmesi, asfalt işleri ve köylerin kent merkezine bağlanmasını sağlayan kaldırım düzenlemelerinin de son hızla sürdüğüne vurgu yaptı.
GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Mabel Matiz unutulmaz bir gece yaşattı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.