MAHPEYKER YÖNSEL’İN “İLK GÜNAH” ADLI SERGİSİ GİRNE BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ’NDE YARIN AÇILIYOR

MAHPEYKER YÖNSEL’İN “İLK GÜNAH” ADLI SERGİSİ GİRNE BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ’NDE YARIN AÇILIYOR

Girne Belediyesi Sanat Galerisi, Mahpeyker Yönsel’in “İlk Günah” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Yarın (17 Aralık 2018 Pazartesi) saat 17:00’de açılışı gerçekleşecek sergi, 23 Aralık 2018 tarihine kadar gezilebilecek.
Adem ve Havva’yı kutsal kitaplarda betimlenen hallerinin aksine, bugüne ait insan tiplemeleri ile sanat tarihindeki figürleri alıp yeniden yorumlayan sanatçı Mahpeyker Yönsel, resimlerinde ilk günah mitini kendi sanat anlayışı düzeyinde geliştirerek, yaratıcı kişiliğiyle farklı bakış açıları sunuyor.
Şenol Özdevrim’in küratörlüğünü yaptığı sergi, 17-23 Aralık tarihleri arasında hafta içi 10:00-12:30, 13:00-16:00, Cumartesi günleri de 10:00-15:00 saatleri arasında halka açık olacak ve ücretsiz gezilebilecek.

MAHPEYKER YÖNSEL KİMDİR?

Mahpeyker Yönsel, 1985 yılında Adapazarı’da doğdu. 2003 yılında Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu.
2007 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü Resim Ana Sanat Dalında Lisans Eğitimini, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.
2017 yılında da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı.
Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergi ve sanat çalıştayına katıldı. Toplam 16 ödül aldı. Eserleri özel ve resmi koleksiyonlarda bulunmaktadır. Halen Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Önceki Haber “YİRMİBİR ON BEŞ TRENİ” BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.