M. NECATİ ÖZKAN VAKFI’NDAN GÜNGÖRDÜ’YE ZİYARET

M. NECATİ ÖZKAN VAKFI’NDAN GÜNGÖRDÜ’YE ZİYARET

13494933_1464504473579125_669812261401574409_n

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, M. Necati Özkan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Necati Özkan’ı kabul etti. Özkan’a vakıf mütevelli heyeti üyeleri İsmail Bozkurt, Hakkı Atun, Akay Cemal eşlik etti.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, M. Necati Özkan Vakfı Başkanı Ahmet Necati Özkan ziyarette Güngördü’ye vakıfla ilgili bilgi vererek, vakfın çıkardığı Hikmet Arif Mapolar’ın “ASLAR” isimli kitabını hediye etti. M. Necati Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, Girne’de uygun bir yere Necati Özkan’ın heykelinin yapılması konusunda Güngördü’den talepte bulunarak, “İnsanların hafızası olduğu gibi şehirlerin de hafızası vardır. Girne’ye tarihini anlatmak için bu bir katkı olacaktır” dedi.

“Kent Müzesi için adım attık”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ziyaretlerinden dolayı M. Necati Özkan Vakfı mütevelli heyetine teşekkür etti. Güngördü, Necati Özkan’ın heykelinin kente dikilmesi konusuna olumlu baktığını belirtti. Güngördü, sokak isimleri ve anıt heykeller konusunda yetkili makamın belediye meclisi olduğuna vurgu yaparak, vakfın taleplerini belediye meclisine götüreceğini söyledi.
Güngördü, her şehrin bir teması olduğunu belirterek, geçtiğimiz günlerde Kent Müzesi Çalıştayı düzenlediklerine işaret etti. Güngördü, Girne’ye kent müzesi yapılması konusunda adım attıklarını kaydetti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber Tiyatro Aşhk’ın Tatminkar Ödül İsimli Tiyatro Oyunu Girne Amfi Tiyatro’da Sahnelendi..

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.