Kıbrıslı karikatüristlerin eserleri, Kosova’da sergilendi

Kıbrıslı karikatüristlerin eserleri, Kosova’da sergilendi

Girne Belediyesi ve Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği, Kosovadaki “16. Uluslararası Çizgi Roman ve Karikatür Festivaline” katıldı.

Girne Belediyesi ve Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği, 9 ülkenin yer aldığı Kosova’nın Prizren kentinde düzenlenen “16. Uluslararası Çizgi Roman ve Karikatür Festivaline” katıldı. Girne Belediyesi ve Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin katkı koyduğu festivalde; Girne Belediyesini Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik ve Aysun Çelik temsil ederken, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nden Başkan Serhan Gazioğlu ve Musa Kayra yer aldı. Kıbrıs’tan giden heyet, Prizren Belediyesini ziyaret ederek, festival kapsamında düzenlenen sergi, panel ve atölye çalışmalarına katıldı. Festivalde ayrıca Serhan Gazioğlu, Hüseyin Çakmak ve Musa Kayra’nın karikatürleri sergilendi.

Güngördü: Ülke tanıtımına katkı koyduk

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye ve dernek işbirliğinde Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Zeytin Karikatür Yarışması’na gelen Uluslararası Çizgi Roman ve Karikatür Festivali organizsyon başkanı Gani Sunduri’nin daveti üzerine Kosova’ya gittiklerini söyledi. Nidai Güngördü, dernek üyelerinin eserlerinin sergilenerek katkı konulan festival resmi afişinde Girne Belediyesi’nin yanı sıra derneğin de logosunun yer aldığını ifade etti. Güngördü, iki belediye arasında kültür ve sanat konularında yapılan işbirliği nedeniyle ülke tanıtımına katkı konulduğunu kaydetti.

Önceki Haber Kaldırımı işgal etme, yayaları engelleme

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.