Kanatsız Güvercinler beğeni topladı

Kanatsız Güvercinler beğeni topladı

 

Girne Amfi Tiya

tro, Tiyatro AŞHK tarafından sahnelenen Kanatsız Güvercinler isimli tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı.

Girne Belediyesi’nin bu yıl, “Aydınlık bir gelecek için sanat” sloganıyla gerçekleştirdiği 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri, Tiyatro AŞHK tarafından sahnelenen “Kanatsız Güvercinler” isimli tiyatro oyunuyla devam etti. Kıbrıslı sanatçı Hüseyin Köroğlu’nun oynayıp yönettiği oyunu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar ve vatandaşlar izledi. Yaz boyunca sürecek 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nin bir sonraki etkinliğinde ise Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından İrem Derici, 8 Ağustos 2017 Salı akşamı Girne Amfi Tiyatro’da sahne alacak.

Güngördü: Sanata büyük önem veriyoruz
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, sanata ilgi gösterilen ülkelerde yaşayan insanların çatışmadan uzak durduğuna dikkat çekerek, birbirlerine karşı saygılı olduklarına vurgu yaptı. Nidai Güngördü, bu nedenle sanata büyük önem verdiklerini belirterek, bu yılki etkinlikler için “Aydınlık bir gelecek için sanat” sloganını belirlediklerini ifade etti. Güngördü konuşmasının sonunda belediye meclisi adına Tiyatro AŞHK Sanat Yönetmeni Hüseyin Köroğlu ve ekibine teşekkürlerini sundu. Güngördü, etkinliğin Korman Construction LTD sponsorluğunda gerçekleştirildiğini kaydetti.

Köroğlu: Tiyatroya katkı koyanları saygıyla anıyoruz
Hüseyin Köroğlu ise kültürel ve sanatsal etkinliklerin önemine vurgu yaparak, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkürlerini sundu. Köroğlu ayrıca yaşamını yitiren sanatçı Tomris İncer, Pınarlı köyü Muhtarı Halil Öztürk Kemaloğulları ve TV programcısı Hakan Çakmak’ı saygıyla andı. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Hüseyin Köroğlu birbirlerine karşılıklı plaket takdim etti. Gecede ayrıca sanatçı Osman Alkaş, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik ve Cenk Gürçağ adına kızı Cemile Gürçağ oyunun gerçekleşmesi için yaptıkları katkılardan dolayı plaket aldı.

Önceki Haber Girne Belediyesi’nden Türk Ocağı’na anlamlı katkı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.