Kadın sanatçıların eserleri sergileniyor

Kadın sanatçıların eserleri sergileniyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayelerinde, Etkileşimli Drama Derneği’nin işbirliğinde, Girne Belediyesi ve Deniz Plaza’nın katkılarıyla düzenlenen “IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması Sergisi” 29 Mart 2018’de Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün de katılımıyla açıldı.

Toplamda 30 eserin yer aldığı sergi 10 Nisan tarihine kadar Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

Proje Koordinatörlüğü ile Küratörlüğünü İpek Denizli Karagöz’ün üstlendiği sergide, IV. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na onur konuğu olarak katılan sanatçılardan İnci Kansu ve Nilgün Güney ile resim ve seramik sanatçıları Fatma Özok, İpek Denizli Karagöz, Sevcan Çerkez, Semra Bayhanlı, Heidi Trautmann ve Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Bedia Kale’nin eserleri sergileniyor.

Etkinliğe yurt dışından gelen resim sanatçıları, Türkiye’den Prof. Dr. Serap Yangın Buyurgan, Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu, Doç. Sezin Türk Kaya, Hülya Atakan, Fas’tan Rachida Jnaini, Rusya’dan Elena Berezina ve Başkurdistan’dan Cornelia Margan’ın etkinlik süresince yaptıkları eserleri de sergide yer alıyor.

Önceki Haber Girne Maratonu Pazar günü yapılacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.