‘İlkokullar Arası Basketbol Şenliği’ yoğun katılım ile tamamlandı.

‘İlkokullar Arası Basketbol Şenliği’ yoğun katılım ile tamamlandı.

‘İlkokullar Arası Basketbol Şenliği’ yoğun katılım ile tamamlandı.

Dostluk ve birliktelik kazandı

Girne Belediyesi ve Merit Otelleri işbirliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘İlkokullar Arası Basketbol Şenliği’ yoğun katılım ile tamamlandı. 8 – 9 Mayıs tarihlerinde, Girne Belediyesi Tenis Kortlarında gerçekleştirilen şölene, Girne sınırları içerisinde yer alan 6 devlet ilkokulundan 11 takım katıldı.

Çocuklara basketbolu sevdirmek, takım ruhunu aşılamak ve bölge okullarının birbiri ile kaynaşması hedeflerini taşıyan organizasyon sonunda tüm katılımcı takımlar şampiyonluk kupası alırken, tüm katılımcı öğrencilere madalya takdim edildi. Takımlara kupaları Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ve Merit Otelleri Sosyal İşler Koordinatörü Mine Gürses verirken; madalyaları ise Girne Belediyesi Spor Sorumlusu Seran Kaşif ve Merit Park Otel Halkla İlişkiler Müdürü Devrim Metin verdi.

ŞÖLEN HAVASINDA SPOR

Karşıyaka İlkokulu, Mustafa Çağatay İlkokulu, 23 Nisan İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu, Lapta İlkokulu ve Şht. Hasan Cafer İlkokulu öğrencilerinin yer aldığı ve iki gün boyunca devam eden müsabakalar, tam bir şölen havasında gerçekleşti. Sporcu ve katılımcılara gün boyunca sandviç, meyve, dondurma ve içecek ikramı yapılan organizasyon kapsamında Karaoğlanoğlu İlkokulu Modern Dans Ekibi gösterisi, maskot gösterileri ve müzik dinletisi yer aldı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen organizasyonun, her yıl gelişerek ve kapsamı arttırılarak geleneksel hale gelmesi ortak temennisi vurgulandı.

Önceki Haber Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Şenkul’a ziyaret gerçekleştirdi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.