İkinci Cadde’nin Mahkumu Mesarya’da sahnelenecek

İkinci Cadde’nin Mahkumu Mesarya’da sahnelenecek

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu, “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı oyunu sahneleyecek.

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU), Neil Simon’un yazdığı ve Nermin Uğur’un yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek. Oyun, Beyarmudu Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Mesarya Tiyatro Şöleni’nde 25 Mayıs Cumartesi günü saat 20.30’da  Beyarmudu Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek.

 

Güngördü: Dünyanın önemli oyunlarından bir tanesi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, GİBETSU’nun dünyanın önemli tiyatro oyunlarından “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı oyunuyla buluşturacağını belirterek, oyunun ortaya çıkmasında emek koyan tüm Gibetsu sanatçılarına, oyunu yöneten Nermin Uğur’a teşekkür ederek, herkese iyi seyirler diledi.

 

Atik: Telif hakları alınan ilk oyun

Girne Belediyesi Sanat Yönetmeni Derman Atik, oyunun günümüzdeki yaşam biçimi ve değişimi traji komik bir dille ele aldığını söyledi. Derman Atik, KKTC’de telif hakları yasası olmamasına rağmen Türkiye’de bulunan Onk Ajans’a gereken telif hakkı ödenen ilk oyun olduğuna dikkat çekti.

 

Oyunda kimler var?

Yönetmenliğini Nermin Uğur’un yaptığı oyunda Cenk Gürçağ, İlkşen Varoğlu Atik, Mehmet Soyluoğlu, Ayleta Futsi, Şerife Eminağa, Ayşen Rahvancıoğlu, Sevil Birben Sargın, İlde Atik, Perihan Hulusioğlu, Dilek Seçkin ve Fethi Ercan oyuncu olarak yer alırken Fatma Tüney ve Perihan Hulusioğlu da yardımcı yönetmenlik görevini üstleniyorlar. Oyunda görev alan diğer isimler ise şu şekilde; Işık Tasarımı ve Işık UygulamaMehmet Saygıer, Dekor Tasarımı Derman Atik, Dekor Uygulama Levent Korol, Celal Onat, Müzik ve Müzik Efekt Uygulama Evren Mercimekçi.

 

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber Girne Belediyesi İkinci Bahar üyeleri Yeşilırmak’taydı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.