İki ayrı etkinlik

İki ayrı etkinlik

Prof. Dr. Vamık C. Volkan, Kitap Tanıtımı ve Söyleşi organizasyonunda okuyucularla buluştu, Ramadan Cemil Meydanı’nda jazz severler bir araya geldi.

İki ayrı etkinlik

Girne, 12 Eylül Salı akşamı Psikiyatri Profesörü Vamık Cemal Volkan’ı ağırladı. ‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında gerçekleştirilen kitap tanıtım ve söyleşi etkinliğinde, dünyaca ünlü ve birden fazla kez Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmiş olan Prof. Dr. Vamık Volkan okuyucuları ile buluştu.

Gecenin ana odak noktası, Vamık C. Volkan’ın son eseri olan “İç Dünyamıza Bakış” isimli kitabıydı. Kitabın tanıtımı ve üzerine yapılan söyleşi saat 19:30’da, Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Bu özel etkinliğin moderatörlüğünü, Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Öznur üstlendi. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyon, katılımcılara Vamık Volkan’ın kariyeri ve eserleri hakkında derinlemesine bir bakış sunma fırsatı sağladı.

Nihan Görgü ‘Quartet Jazz’

 Saat 20:30’da ‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında gerçekleştirilen bir diğer etkinlik olan Nihan Görgü ‘Quarted Jazz’ konseri gerçekleşti…

Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte jazz severleri eşsiz sesi ve orkestrası ile bir araya toplayan Görgü, konsere katılanlara muhteşem bir gece yaşattı.

Festivalde bu hafta!

‘Girne Arkın Group Fest 23′ 13 Eylül Çarşamba itibariyle dolu dolu devam edecek.  Festival programına göre; 13 Eylül Çarşamba Cahit Berkay ve Senfonik Anadolu Orkestrası Girne Amfitiyatro’da, 14 Eylül Perşembe günü ise LTB Orkestrası Latin Band saat 20:30’da Ramadan Cemil Meydanı’nda sahne alıyor. 15 Eylül Cuma günü saat 20:30’da Reva Grubu, Kaşgar Court bölgesinde  sahne alırken, saat 21:00’de ise Girne Tiyatro Su’nun sahneye koyduğu Pygmalion Bir Demokrasi Müzikali’ Girne Amfitiyatro’da seyirci ile buluşacak.  16 Eylül Cumartesi günü 15:30 – 20:30 saatleri arasında, Ramadan Cemil Meydanı’nda Vintage Antika  Pazarı kuruluyor. Hafta’nın son etkinliği ise 17 Eylül Pazar günü, Ramadan Cemil Meydanı’nda saat 17:00 – 21:00 arasında çocuk etkinlikleri ile devam edecek.

Cahit Berkay ve Senfonik Anadolu Orkestrası bugün…

‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında Cahit Berkay ve Senfonik Anadolu Orkestrası 13 Eylül Çarşamba akşamı, saat 21:00’de Girne Amfitiyatro’da sahne alıyor. Efsane grup Moğolların kurucu üyesi ve Cem Karaca gibi efsanelerin sahne yoldaşı olan Cahit Berkay ve Senfonik Anadolu Orkestrası, birbirinden özel şarkıları ile dinleyicileri nostaljik bir tura çıkarmaya hazırlanıyor!

Önceki Haber Bölge okulları için çalışmalar devam ediyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.