Güngördü’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Güngördü’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Nidai Güngördü mesajında şunları kaydetti:

“Gelecek nesillerin yetişmesinde ve topluma faydalı olmalarında öğretmenler, önemli bir rol üstlenmektedir. Öğretmenlerimizin ülkesini seven, çatışma ve kötü alışkanlıklardan uzak çağdaş, barışsever ve hoşgörülü bireyler yetiştireceğine olan inancım tamdır.

Okul altyapılarını geliştirmek ve öğretmenlerimizin öğrencilere çağdaş bir eğitim sunmalarına olanak sağlaması için merkezi hükümetle birlikte yerel yönetimlere de büyük görev düşmektedir. Altyapı sorunları yanında sosyal ve kültürel etkinliklerde de her zaman öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal ve mesuliyeti ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerini büyük bir hassasiyetle ve fedakârlıkla yetiştiren, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerden hareketle, Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum”.

Önceki Haber Güngördü, Tuğgeneral Şener’i kabul etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.