Güngördü, UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komite Başkanı oldu

Güngördü, UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komite Başkanı oldu

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı 2019-2022 dönemi Kültür ve Turizm Komite Başkanlığına seçildi.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG-MEWA) 6. Kongresi, 9-10 Temmuz tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapıldı. 280 şehrin aktif olarak temsil edildiği UCLG-MEWA 2019-2022 dönemi Kültür ve Turizm Komite Başkanlığına Nidai Güngördü seçildi. Güngördü, ayrıca gerçekleştirilen oylama sonucunda örgütün konsey üyeliğine de getirildi. Komite, önümüzdeki 3 yıllık dönemin planlanması için Girne Belediyesi’nin ev sahipliği ve Nidai Güngördü başkanlığında ilk toplantısını Kasım ayında Girne’de gerçekleştirecek.

Güngördü: Ülke tanıtımı için önem taşıyor
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, KKTC’nin turizm başkenti olan Girne’nin son yıllarda kültür ve sanat etkinliklerinde de ön plana çıktığını ifade etti. Nidai Güngördü, ülkemiz adına bir ilkin gerçekleştiğini belirterek, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Güngördü, Girne yanında ülke tanıtımı için büyük önem taşıyan komite başkanlığı nedeniyle belediyenin hazırlıklara başladığını kaydetti.

Önceki Haber Hadise Girne’yi salladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.