Güngördü, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifini kabul etti

Güngördü, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifini kabul etti

Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi  yeni dönem yönetim kurulu ilk ziyaretini Girne belediye Başkanı Nidai Güngördü ’ye yaptı.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide; Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi yeni dönem Başkanı Kenan Denizkan ve beraberindeki heyet Girne Belediye Başkanı Güngördü’yü ziyaret ederek bölge hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Güngördü ile yapılan görüşmede Zeytinlik köyünü ilgilendiren konular ile doğa ve çevre ile ilgili yapılabilecek iş birliği konuları ele alındı.

1 saate yakın süren görüşmede Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile görüşülen gündem konuları;

  • Sanayi bölgesindeki geçici çöp aktarım alanının durumu
  • Köy meydanının zaruret gösteren genişlemesi konusu
  • Zeytinlik kanalizasyon projesi
  • Kaçak ve plana uymayan yapılanma konuları.
  • Karaoğlanoğlu/Kaya Palazzo mevkiindeki Cüce fil fosillerinin ve antik kilisenin yapılanma nedeniyle yaşanılan ve yaşanabilecek doğa tahribatı
  • Zeytinlikte kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir mekan için çalışma başlatmak.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi ve yeni dönem başkanı Kenan Denizkan’a görevinde başarılar diledi. Güngördü ‘Girne’nin en önemli bölgelerinden Zeytinlik bölgesinin, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi sayesinde çevreye duyarlı gelişim göstereceğinden şüphesi olmadığını ve tüm bölgelere de örnek olabileceğini, ayrıca Girne Belediyesi’nin Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi ile her zaman birlikte hareket edeceğini söyledi.

Önceki Haber Girne Belediyesi Belediye Girişinde Hijyen Önlemlerini Artırdı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.