Güngördü, Rektör Öztoprakla görüştü

Güngördü, Rektör Öztoprakla görüştü

Güngördü, Rektör Öztoprakla görüştü

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Uluslararası Final Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Uluslararası Final Üniversitesi(UFÜ) Rektörü Profesör Dr. Abdullah Y. Öztoprak’ı makamında ziyaret etti. Nidai Güngördü, yeni hizmete giren üniversitede göreve başlayan Abdullah Y. Öztoprak’ı tebrik ederek, üniversite hakkında detaylı bilgi aldı ve kurumun eğitime açılan ilk binasını gezdi.

Güngördü:Ülke ekonomisine katkısı büyük

Nidai Güngördü ziyarette yaptığı konuşmasında, Çatalköy Belediyesi sınırlarında yer alan ve Girne Belediyesi sınırına çok yakın olan üniversitenin ülkenin tanınmasına ve ekonomisinin gelişmesine büyük katkısı olacağına dikkat çekti. Nidai Güngördü, Girne’de öğrenci sayısının her geçen gün arttığına işaret ederek, deneyimli kurucuları ve alanında isim yapmış akademisyenleri barındıran üniversitenin yatırım ortaklarını kutladı. Nidai Güngördü, Çatalköy Belediyesi ile Girne Belediyesi’nin ortak imar planı hazırladığına dikkat çekerek, iki belediyenin üniversitenin önünden geçen ortak bir yürüyüş yolu yapmayı planladığını kaydetti. Güngördü, başarılar dileyerek, işbirliği yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Öztoprak: Okul Çatalköy’de, yurt Girne’de

Dr. Abdullah Y. Öztoprak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversitenin ülkenin cazibe merkezi Girne İlçesi’nde kurulduğunu, üniversitenin hizmet binalarının Çatalköy’de bulunduğunu ve yurtların ise Girne’de yer aldığını ifade etti. Abdullah Öztoprak, yeni kurulmakta olan bir üniversite olmalarına rağmen kısa zamanda önemli mesafeler kat ettiklerini ifade ederek, “Üniversitemiz akademik çalışmaların yanı sıra biçok sektörle işbirliği yapacak bir anlayış içerisinde öğrencilerini en iyi şekilde hayata hazırlayacak bir anlayışla yola çıktı” dedi.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Güngördü, öğretmenlerin gününü kutladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.