Güngördü, ödüllü zeytinyağı üreticisini kabul etti

Güngördü, ödüllü zeytinyağı üreticisini kabul etti

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ürettiği zeytinyağları ile uluslararası yarışmalarda altın madalya kazanan Hakan Temizyürek’i kabul etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ürettiği sızma zeytinyağları ile Londra ve İtalya’da düzenlenen 2 uluslararası yarışmada altın madalya kazanan Hakan Temizyürek’i kabul etti.

Nidai Güngördü kabulde yaptığı konuşmada, zeytin ağaçlarının, ülkede her geçen yıl azaldığını belirterek kazanılan ödüllerin, ağaçların korunmasının yanı sıra, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine örnek olacağını ve motivasyonlarını artıracağına inandığını söyledi. Güngördü,  zeytin ağaçlarının korunması ve çoğalması için Zeytin Festivali düzenlediklerini, Hakan Temizyürek’in de festival kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak kendini geliştirdiğini ifade etti. Güngördü, Girne bölgesinden toplanan zeytinlerle üretilen yağların ödül getirmesi nedeniyle mutlu ve gururlu olduklarını kaydetti.

 

Temizyürek: Girne’nin zeytinleri ödül getirdi

Hakan Temizyürek ise ödüllü zeytinyağının, 150 ve 800 yaş arasında olan aroması ve tadı çok değerli gerçek Kıbrıs zeytininden üretildiğini ifade etti. Hakan Temizyürek, kendi arazileri yanında, Ozanköy ve Girnenin  farklı bölgelerinden arazi kiralayarak, çalıştıklaırnı belirtti. Geçen yıl 4 ton zeytinyağı ürettiklerini anlatan Temizyürek, hedeflerinin kaliteli butik üretime devam ederek, ürünü  ihraç etmek olduğunu kaydetti.

 

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber Ödemeni yap, bez çantanı al

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.