Güngördü: Limana ve barınağa katkıya hazırız

Güngördü: Limana ve barınağa katkıya hazırız

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu’ndaki sahilin, bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, geçtiğimiz gün Girne bölgesinde, liman ve balıkçı barınaklarını ziyaret eden Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile Girne milletvekilleri Jale Refik Rogers ve Erek Çağatay’a eşlik etti. Balıkçıların sorunlarını dinleyen Girne Belediye Başkanı  Nidai Güngördü, Girne Antik Liman ve Karaoğlanoğlunda balıkçı barınağı yapılması düşünülen sahil ile ilgili açıklamada bulundu.

 

Güngördü: Barınak, Bakanlar Kurulu’nda ilan edilmeli

Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Karaoğlanoğlu’ndaki sahilin, hazırlanan balıkçı barınağı projelerinin meşrulaşması için bakanlar kuruluna götürülerek balıkçı barınağı olarak ilan edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, Girne Antik Limanda balıkçılara bir düzen oluşturulması ve Karaoğlanoğlu’nda balıkçı barınağı kazandırılmasına yönelik çalışmalara katkı sağlamaya hazır olduklarını kaydetti.

 

Limanı yönetecek yapıda bulunmak istiyoruz

Güngördü, Girne Limanında 10 yıldır devam eden, Turizm Bakanlığı , Girne Belediyesi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arsınkdaki yetki karmaşasının aşılması gerektiğini dile getirdi. Tüm paydaşların katılımıyla, Antik limanın hak ettiği duruma getirilmesi için çalışacak bir yapının içinde yer almaya hazır olduklarını ve limanda belediyenin yetki ve görevinin yeniden doğru bir şekilde belirlenmesi yönünde talepleri olduğunu dile getiren Güngördü, bu konuda esas görevin devlete ve bakanlıklara düştüğünü vurguladı.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber 11. Ozanköy Pekmez Festivali Programı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.