GÜNGÖRDÜ, KADIN SIĞINMA EVİNİ ZİYARET ETTİ

GÜNGÖRDÜ, KADIN SIĞINMA EVİNİ ZİYARET ETTİ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Yeni Yapmış Olduğu Kadın Sığınma Evini Ziyaret Etti.

Yeni Kadın Sığınma Evi’nin hizmete açılacak olması ve 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yapılan ziyarette Güngördü’ye Müdür Muavini Naile Soyel ve Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu eşlik etti.

Sığınma Evinde Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı tarafından karşılanan Güngördü, yeni sığınma evini dolaşarak bilgi aldı. Güngördü, Girne Belediyesi adına sığınma evine yorgan bağışında da bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Avrupa Birliği desteğiyle Lefkoşa Türk Belediyesi’nin inşa ettiği Kadın Sığınma Evinin ülkede tek olduğunu ve tüm bölgelere hizmet verdiğini ifade ederek, bu konuda merkezi hükümet yanında yerel yönetimlerin de üzerine düşeni yapmasının görev olduğunu söyledi. Güngördü, gerek Girne Belediyesi gerekse Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti. Bugün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü ve sığınma evinin hizmete açılacak olmasının vesilesiyle yorgan bağışı yaptıklarını, binayı gezdiğini, modern ve çağdaş bir bina inşa edilmesinden dolayı da, Harmancı ve ekibini tebrik etti.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Başkan Nidai Güngördü ve personeline ziyaret ve yaptıkları katkı için teşekkür edip, memnuniyetini belirtti. Harmancı, işbirliklerinin sürmesini diledi.

Önceki Haber GÜNGÖRDÜ “KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ” NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.