Güngördü: En önemli yatırım eğitime yapılandır

Güngördü: En önemli yatırım eğitime yapılandır

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının başlayacak olması nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının başlayacak olması nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Nidai Güngördü, belediye sınırları içerisinde 10 kamu okulu bulunduğunu belirterek, emlak vergilerinden elde edilen gelirle tüm okulların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti. Güngördü, şu ifadelere yer verdi.

“Değerli öğrenciler, öğretmenler ve veliler, 3 aylık tatil döneminin sonunda yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlıyoruz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimize destek olmak ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak sorumluluğumuzdur. Kentimizde yaşayan çocuk ve gençlerin daha iyi koşullarda eğitim görmesi, kültürle sanatla iç içe olması, sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz.

Atatürk’ün ilkelerinin ışığında, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip, evrensel değerlere saygılı, dünya gerçeklerini yorumlayabilecek bilgi, birikim ve özgüvenle yoğrulmuş nesiller yetiştirmek ülkemizin geleceği için yapılmış en büyük yatırımdır.

Geleceğe güvenle bakmamızın nedeni, çocuklarımıza ve gençlerimize olan güvenimizden kaynaklanıyor. Bu duygu ve düşüncelerle, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Önceki Haber Güngördü, Anamur Belediye Başkanıyla görüştü

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.