Güngördü, Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Karaokçu’yu Kabul Etti

Güngördü, Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Karaokçu’yu Kabul Etti

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide; Uyuşturucu ile mücadele haftası etkinlikleri çerçevesinde bir takım ziyaretler gerçekleştiren Komisyon, bunlardan ilkini Girne Belediyesi’ne gerçekleştirerek, uyuşturucu sorununun boyutları, komisyonun yürüttüğü çalışmalar ve hedefleri konusunda bilgi verirken, yapılan bilimsel araştırma ve çalışmalarla ilgili belediye ile bilgi alışverişinde bulundular.

Ziyaret sırasında komisyonun kuruluşu, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve ileriye dönük hedefler konusunda Girne Belediyesi ile işbirliği içerisinde ve koordineli olarak yapılabilecek çalışmalar ele alınırken, Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi ile yakın dönemde bir dizi çalışmalar yapılması kararı aldılar.

Hasan Karaokçu ziyaret sırasında yaptığı konuşmada; Pandemi dönemi dolayısıyla yaptıkları bir takım etkinlik ve çalışmalara ara verdiklerini, bundan sonraki dönemde eğitim ve farkındalık çalışmalarına belediye ile birlikte hazır olduklarını kaydederek, işbirliklerinin her zaman sürdüreceklerini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karaokçu, Girne Belediyesi’nin ve başkan Güngördü ‘nün yaptıkları çalışmalarda her zaman desteklerini hissettiklerini dile getirerek yerel yönetimlerle işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ’de, komisyonun kurulmasıyla uyuşturucu ve bağımlılıklar konusunda mücadele ve bilinçlendirme çalışmalarının ciddiyet kazandığını belirterek, Karaokçu ve ekibine başarılarının devamını diledi. Güngördü,  geçmişte yaptıkları ortak projeler yanında, her zaman bu konuda birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi’ni iki yıl önce hizmete koyduklarını hatırlatan Güngördü, komisyonla aralarında bir de protokol imzalandığını, bunun da işbirliklerini güçlendirdiğini kaydetti. Bunum ardından 45 yıl sonra ilk defa Girne Belediyesi’nde Sosyal İşler Amirliği oluşturulduğuna değinen Güngördü, kentteki çocuk, genç, yaşlı, engelli, dezavantajlı gruplara daha kucaklayıcı olmayı hedeflediklerini, kentte, sokakta yaşayan evsizlerin tespiti için bir çalışma da başlattıklarını ifade etti. Güngördü, salgın süresince kentte dezavantajlı gruplarla ilgili birçok veriye rastladıklarına işaret ederek, Sosyal İşler konusunda önemin bu dönemde daha da ortaya çıktığına değindi. Yine bu dönemde, eğitim hayatında yaşanan aksamalar nedeniyle çocuk ve gençlerin çok fazla boş zamanı olduğunu ve bunun bazı durumlarda tehlike oluşturabileceğini ifade eden Güngördü, bu süreçte komisyonla da işbirliği içerisinde çeşitli faaliyetler yapabileceklerini söyledi.

Görüşmenin sonunda Karaokçu, Güngördü’yü, Cuma günü saat 20.00’de Bedesten ‘de gerçekleştirilecek sergiye davet etti.

Önceki Haber Girne Çevre Yolu’nda Yapılan Temizlik Çalışmalarının Ardından, Bordür Taşları Boyanıyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.