Güngördü: Antik Limanı geri istiyoruz

Güngördü: Antik Limanı geri istiyoruz

Turizm Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan Girne Antik Limanda oluşan sorunları çözmek için zamanında müdahale edilemediğini anlatan Güngördü, hak ettiği yere gelmesi için limana talip olduklarını, eylem dahil hertürlü girişimi yapacaklarını açıkladı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2012 yılında korunmaya muhtaç bölge ilan edilerek Turizm Bakanlığı’na devredilen Girne Antik Limanı devralmak istediklerini belirterek, bu konuda her türlü girişimi yapacaklarını söyledi. Nidai Güngördü, 2014 yılında Temmuz ayında göreve geldikten sonra Antik Limanda yaşanan sorunların giderilmesi için Girne Belediyesi’ne devredilmesi için girişim başlattıklarını ifade etti.

Hükümet değişti, protokol imzalanamadı
Nidai Güngördü, yaptıkları girişim sonucu Turizm Bakanlığı’ya limanın devredilmesi konusunda protokol imzalama aşamasına gelindiğini ancak, hükümetle birlikte bakanın değişmesiyle birlikte yapılan girişimin sonuçsuz kaldığını dile getirdi. Güngördü, yaşanan sorunlarla ilgili limanın idaresi konusunda komisyon oluşturulmasını önerdiğine dikkat çekerek, Çevre Dairesi’nde, limanda sorumluluğu bulunan bakanlık ve dairelerle beraber toplantı yaptıklarını vurguladı. Güngördü, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin belirleyeceği iki binayı restore etmek istediklerini toplantıda talep ettiklerini belirterek, yapılan önerinin kabul görmediğini aktardı.

Eylem dahil hertürlü girişimi yapacağız
Nidai Güngördü, belediyenin limanda düzenli olarak çöpleri topladığını, temizlik yaptığını ve kanalizasyonla işleriyle uğraştığını ancak diğer konularda yetkisinin olmadığını aktardı. Limanda oluşan sorunları çözmek için zamanında müdahale edilemediğini anlatan Güngördü, hak ettiği yere gelmesi için limana talip olduklarını, eylem dahil hertürlü girişimi yapacaklarını kaydetti.

Önceki Haber GİBETSU ÇOCUK EKİBİ’NDEN MUHTEŞEM PERFORMANS

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.