Güngördü 3 Aralık Dünya Engelliler nedeniyle mesaj yayınladı

Güngördü 3 Aralık Dünya Engelliler nedeniyle mesaj yayınladı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Nidai Güngördü mesajında Girne Belediyesi’nin engellilerin hayatını kolaylaştırmak için iki yıldan beridir düzenlemeler yaptığına dikkat çekti. Güngördü, işletme izinlerine engelliler için işyerleri girişine rampa yapılması veya taşınabilir rampa yerleştirilmesinin şartı getirildiğini, kamuya açık alanlarda bulunan kaldırım, otopark ve tuvaletlerin de engellilerin kullanımına uygun hale getirilmeye başlandığını söyledi.

Güngördü, herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmadan birbirilerine saygı çerçevesinde yaklaşması gerektiğine işaret ederek, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayatın içerisinde olmaya engel olmadığının bilincinde olmak gerektiğine vurgu yaptı.

Güngördü mesajının devamında, “Yerel yönetimlere düşen en önemli görevlerden biri de engelli vatandaşlarımızı toplumda rol üstlenebilmeleri için olanak tanımaktır. Onlara eşit fırsatlar yaratmalıyız. Engelli vatandaşlarımıza olan duyarlılığın artmasını temenni eder tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini sevgiyle kucaklar, saygılar sunarım” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Girne’de kanalizasyon ağı genişletiliyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.