GİRNE’DE “ŞEHRE MEYDAN OKU” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GİRNE’DE “ŞEHRE MEYDAN OKU” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne’de, Girne Belediyesi ve Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu işbirliğinde uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalığı artırmak amacıyla, “Şehre Meydan Oku” sloganıyla Urbanathlon etkinliği düzenlendi.

Girne Kordonboyu, Mendirek, tarihi liman ve Girne Kent merkezini kapsayan parkur boyunca, çeşitli engeller ve bariyerler oluşturuldu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşuda, yarışmacılar, sadece araç lastiklerinden oluşturulan bariyerlerle değil, dalgalarla da mücadele etmek zorunda kaldı.

Girne Belediyesi, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve bazı sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Girne’de, “Şehre Meydan Oku” sloganıyla Urbanathlon etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Başkan Yardımcısı İsmail Özcan, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen, bazı milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de katıldı. Girne Kordonboyu, Mendirek, tarihi liman ve Girne Kent merkezini kapsayan parkur boyunca, çeşitli engeller ve bariyerler oluşturuldu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşuda, yarışmacılar, sadece, araç lastiklerinden oluşturulan bariyerlerle değil, daha doğal bir engel olan dalgalarla da mücadele etmek zorunda kaldı.

Karaokçu: Amacımız farkındalık yaratmak
Ödül töreninde konuşan, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucuya mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen koşunun başarıyla tamamlandığını belirterek, katkı koyan , Girne Belediyesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Afrodizyak Organizasyona ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Özgürgün: Bu tür etkinliklere desteklerimiz sürecek
Başbakan Hüseyin Özgürgün konuşmasında, böyle anlamlı bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonunun farkındalık yaratmak amacıyla, ülke genelinde düzenlediği etkinliklerin, artarak devam edeceğini ifade etti. Uyuşturucunun bertaraf edilmesi, gençlerin, uyuşturucudan uzaklaştırılmasının en güzel yolunun, sportif, sosyal aktivite ve etkinliklerden geçtiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, kendilerinin de bu amaçla yapılan etkinliklere katılarak, katkı koyarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Girne’de gerçekleşen bu anlamlı etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Özgürgün, etkinliğin gerçekleşmesine kaktı koyan herkese teşekkür etti.

Evren: Bu tür etkinlikler artarak devam etmeli
İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, ülkede, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, birçok etkinlik düzenlendiğini anımsatarak, ülkede uyuşturucuyla mücadele konusunda bilincin artmasına katkı sağlayacak bu tür etkinliklerin, artarak devam etmesini diledi.

Güngördü: Spora, sanata evet. Uyuşturucuya hayır!
Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü konuşmasında, “Spora, sanata evet uyuşturucuya hayır.” diyerek, belediye olarak farkındalık yaratmaya yönelik etkinliklere katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından ödül töreni gerçekleşti. 52 kişinin katıldığı “Şehre Meydan Oku” koşusunda, erkekler kategorisinde İsmail Hada, kadınlar kategorisinde Naile Soyel, erkek çocuk kategorisinde Aras Emirzade, kız çocuk kategorisinde Ecem Başaraner, takımlarda KKTC AKUT birinci olurken, en yaşlı yarışmacı Özben Kalfa ile en genç yarışmacı Aras Emirzade’ye kupa verildi. Şehre meydan oku etkinliğine katılan yarışmacıların verdiği 5 Türk liralık katılım ücretlerinden oluşacak gelir, uyuşturucu bağımlısı gençlerin eğitimleri için kullanılacak.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

 

Önceki Haber Semih Sancar Caddesi’nin bir bölümü trafiğe kapatılacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.