Girne’de mazbatalar verildi

Girne’de mazbatalar verildi

Girne Belediye Başkanlığını kazanan Nidai Güngördü ile belediye meclisine girmeye hak kazanan melis üyelerine mazbataları verildi.

24 Haziranda yapılan yerel yönetimler seçiminde, Girne Belediye Başkanlığını kazanan Nidai Güngördü ile belediye meclisine girmeye hak kazanan melis üyeleri bugün düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Mazbata töreni Girne Kaza Mahkemesi Salonu’nda yer aldı.Törende, Girne İlçe Seçim Kurulu  başkanı Fatma Şenol, kurul üyeleri  Banu Soyer, Hazal Aksun, Mesut Mesutoğlu hazır bulundu.

 

Şenol, başarılar diledi

Tören başında kısa bir konuşma yapan Girne İlçe Seçim Kurulu Başkanı Fatma Şenol, Girne İlçesinde seçilen belediye başkanlarına ve belediye meclislerine girmeye hak kazanan tüm üyeleri kutlayarak , onlara  görevlerinde başarılar diledi. Konuşmanın ardından Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye ve meclis üyelerine teslim edilmesi için siyasi parti temesilcilerine mazbataları Girne İlçe Seçim Kurulu Başkanı Fatma Şenol tarafından verildi.

 

Güngördü: Uyum içinde çalışacağımıza inanıyorum

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne’de demokratik bir seçim yaşandığını belirterek, yüzde 48 oy alarak yeniden belediye başkanı olduğunu söyledi. Nidai Güngördü, 14 olan meclis üyesi sayısının 16’ya yükseltildiğine dikkat çekerek, farklı siyasi görüşe sahip kişilerin meclise girmeye hak kazandığını ifade etti. Güngördü, seçilen belediye meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, bu dönemde Girne için uyum içinde çalışacaklarına inandığını kaydetti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Girne Belediyesi’nden büyük kolaylık

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.