Girne’de Kan Bağışı Kampanyası Yapıldı

Girne’de Kan Bağışı Kampanyası Yapıldı

Girne Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı işbirliğiyle Ramadan Cemil Meydanı’nda bugün 9.00-16.00 saatleri arasında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Covid-19 sürecinde kan bağışının ciddi şekilde azalması ve doğan kan ihtiyacını gidermek amacıyla düzenlenen kan bağış kampanyasına Girne Belediyesi personeli de destek verdi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yaptığı konuşmada; Covid-19 salgın döneminde insanların hassasiyetlerinin daha fazla ortaya çıktığını, ülkemizde thlasamia hastalarının olduğu da düşünülürse kana her zaman ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Acil vakalarda da kana çok fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Güngördü, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile birlikte düzenledikleri kan bağışı kampanyasıyla hem kan bağışına insanların teşvik edilmesi hem de Kan Bankasına, kan toplanması için destekte bulunulduğunu söyledi.

Güngördü, kan veren vatandaşlara, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay yetkililerine, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay personeline ve Girne Belediyesi’nde görevli personele teşekkürlerini iletti.

Önceki Haber Girne Belediyesi Çalışanlarına Eğitim Verildi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.