Girne’de gıda işletmelerine yönelik hijyen eğitimi verildi

Girne’de gıda işletmelerine yönelik hijyen eğitimi verildi

Girne Belediyesi, kentteki restoran, kafe ve bar gibi yiyecek işiyle uğraşan işletmelere yönelik hijyen eğitim semineri düzenledi. Girne Belediyesi Leymosun Kültür Evi’nde gerçekleştirilen seminere; mutfak şefi, mutfak çalışanı, denetici ve garson gibi görevlerde çalışan yaklaşık 40 kişi katıldı. Katılımcılar gıda hijyeni ve güvenli gıda, işletmelerde gıda hijyeni ile ilgili kurallar, gıda zehirlenmeleri ve kişisel hijyen konularında bilgilendirildi.

Girne Belediyesi Şube Amiri Gıda Mühendisi Naile Soyel tarafından verilen eğitimde çalışmanın sonunda katılımcılara  dünya ölçeğindeki hijyen standartları ve bilimsel çalışmaların yer aldığı sertifika verildi.

Güngördü: Amacımız standartları yükseltmek

Eğitim seminerinde konuşan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, turizm ve öğrenci kenti  olan Girne’de gıda sektöründeki işletmelerin önemine işaret ederek, bu işletmeleri kullanan turist, öğrenci ve yerli halkın en sağlıklı bir şekilde bu hizmetleri alması gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, belediye ve özel sektörün gıda güvenliği ve hijyen koşulların sağlanması konusunda birlikte ve uyum içinde çalışması gerektiğini anlattı. Eğitim semineriyle birlikte daha iyi ve standartları daha yüksek hizmetlerin sunulmasının amaçlandığını dile getiren Güngördü bu tip çalışmaları sürekli hale getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Önceki Haber İpek Kozası Festivali başladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.