Girne Kent Müzesi’ne kavuşacak

Girne Kent Müzesi’ne kavuşacak

Askeri karargah binasının kent müzesine dönüştürülmesi karşılığında Girne Belediyesi tarafından yapılacak mutfak ve misafirhane binasıyla ilgili sözleşme imzalandı

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) kullanımındaki askeri karargah binasının kent müzesine dönüştürülmesi karşılığında KTBK için 3 bin kişilik mutfak binası ve 20 ünitelik misafirhane binası yapılmasıyla ilgili imza töreni gerçekleştirildi. İhale sözleşmesini Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile çalışmayı yapacak olan yüklenici firma Yusuf Elgün İnşaat Şirketi Direktörü Yusuf Elgün imzaladı.

 

Güngördü: Çalışmalar eş zamanlı başlayacak

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Anafartalar Lisesi’nin yanında KTBK tarafından 1974 yılından beri askeri karargah birliği olarak kullanılan binanın, kamu yararına düzenlenerek kent müzesi olarak kullanılması için 3 Kasım 2017 tarihinde protokol imzalandığını söyledi. Nidai Güngördü, yapılan protokole göre binanın Girne Belediyesi’ne devredilmesi karşılığında belediyenin KTBK için 3 bin kişilik mutfak binası ve 20 ünitelik misafirhane binası yapacağını ifade etti. Güngördü, yapılacak işlerle ilgili 16 Mart 2018 tarihinde ihale çıkıldığını ifade ederek, 8 ayda tamamlanacak mutfak binasının bir milyon 580 bin TL, 11 ayda tamamlanacak misafirhane binasının ise 2 milyon 457 bin TL’ye mal olacağını kaydetti. Güngördü, inşaat çalışmalarının başlamasıyla belediyenin kent müzesinde de çalışma başlatacağını sözlerine ekledi.

Önceki Haber Yıkık Kule çalışmalarına katılanlara belgeleri verildi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.