GİRNE BLUES FESTİVALİ ERTELENDİ

GİRNE BLUES FESTİVALİ ERTELENDİ

6’ıncı Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında yarın akşam (19 Temmuz 2016 Salı) 2’incisi gerçekleştirilmesi planlanan Girne Blues Festivali 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan olaylar nedeniyle ileriki bir tarihe ertelendi.

Girne Belediyesi’nin bu yıl 6’ıncısını düzenlediği Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında yarın akşam (19 Temmuz 2016 Salı) gerçekleştirilmesi planlanan 2’inci Girne Blues Festivali ileriki bir tarihe ertelendi.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de meydana gelen olaylar sonucu Rusya ve Amerika’nın kendi vatandaşlarına Türkiye’ye uçuş yasağı koyması nedeniyle 2’inci Girne Blues Festivali’ne katılması planlanan sanatçıların Kuzey Kıbrıs’a gelemediği, konserin ileriki bir tarihe ertelendiği kaydedildi.
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Girne Blues Festivali’nde Amerika’nın blues devlerinden Michael Packer, Christine Santelli, Moskova’dan Jazz grubu Real Jam, Asım Can Gündüz’ün orkestrasıyla birlikte Evren Can Gündüz Girne Amfi Tiyatro’da sahne alması planlanıyor.

Konser tarihi daha sonra açıklanacak
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “Barışı sanat ve kültürle kucaklıyoruz” sloganıyla bu yıl gerçekleştirdikleri kültür sanat günlerinde yer alacak Blues Festivali’nin büyük bir heyecanla hazırlandığını ancak Türkiye’de yaşanan gelişmeler nedeniyle festivali ileriki bir tarihe ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Güngördü, kısa bir süre sonra 2’inci Blues Festivali tarihinin yeniden kararlaştırılarak halka duyurulacağına işaret ederek, sanatseverlere gösterecekleri anlayışlarından dolayı teşekkür etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber ALMANYA’NIN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ GÜNGÖRDÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.