GİRNE BELEDİYESİ’NİN AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

GİRNE BELEDİYESİ’NİN AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

12604640_1358119580884282_4255681127130819653_o

Girne Belediyesi 24 Ocak 2016 Pazar günü “Girne ağaçlanıyor senin de katkın olsun” sloganıyla ikinci kez halk ve sivil toplum örgütleriyle birlikte ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor.

Girne Belediyesi “Girne ağaçlanıyor senin de katkın olsun” sloganıyla ikinci kez ağaçlandırma kampanyası düzenliyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Karaoğlanoğlu Mezarlık Alanı’nda yapılan ağaçlandırma çalışmasından sonra, 24 Ocak 2016 Pazar günü saat 11.00’de sivil toplum örgütleri ve halkın katılımıyla Ayışığı Evleri doğusunda, Farabi Sokak’ta ağaçlandırma çalışması gerçekleştirileceği belirtildi.
Yapılan açıklamada, Girne Belediyesi’ne bağlı çeşitli bölgelerde devam edecek ağaçlandırma çalışması çerçevesinde ilk etapta Karaoğlanoğlu Mezarlık Alanı’na yaklaşık 500 adet Selvi ağacı ekildiği, Farabi Sokak’ta da yaklaşık 100 adet nerium oleander (zakkum) ve ficus nitida ekileceği kaydedildi. Bölgede yıllardır atıl durumdaki boş alanda yeşil alan ve çocuk oyun alanı oluşturulacağına dikkat çekildi.

Güngördü: “En büyük miras, yaşanılır bir çevre”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kentteki yoğun yapılaşma çerçevesinde yeşil alanların yok olma aşamasına geldiğine işaret ederek, kentin çeşitli bölgelerinde ağaçlandırma çalışması başlattıklarını ifade etti.
Güngördü, gelecek nesillere bırakılabilecek en büyük mirasın yaşanabilir bir çevre olduğuna dikkat çekerek, doğa sevgisini çocuklarımıza aşılamanın önemine değindi. Güngördü, ağaçlandırma çalışmalarının halk ve sivil toplum örgütleriyle birlikte yapılacağını belirterek, tüm halkı ağaç dikmeye davet etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE’DE SOKAK LEVHALARI DEĞİŞİYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.