GİRNE BELEDİYESİ’NE AİT ODA TİYATROSU’NDA ‘KIBRIS TÜRK KADININI HATIRLAR MISINIZ’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

GİRNE BELEDİYESİ’NE AİT ODA TİYATROSU’NDA ‘KIBRIS TÜRK KADININI HATIRLAR MISINIZ’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Kybele Inner Wheel Kulübü Tarafından Düzenlenen “Kıbrıs Türk Kadınını Hatırlar Mısınız” Konulu Etkinlik 28 Mayıs 2022 Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda Gerçekleşti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün de katıldığı etkinlik, Kreatör Yıldırım Mayruk’a ait projenin koreografi, yazarı ve seslendirmesi ise Barbaros Şansal tarafından gerçekleştirildi. Bellapais Inner Wheel Kulübü tarafından geçen yıl lansmanı yapılmış; ‘Kıbrıs’ın Öncü Türk Kadınları’ adlı kitabın ışığında 20 öncü kadına atıfta bulunularak Kuzey Kıbrıs Inner Wheel üyesi olan 20 kadın etkinlikte Yıldırım Mayruk tasarımlarını giyerek geçmişten geleceğe yürüdüler. Aydın, laik, cesur ve Atatürkçü öncü kadınları yine günümüzün aydın, laik, cesur ve Atatürkçü kadınları temsil ettiler.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Çağdaş toplumlarda kadının önemi, yenilikçi olmaktır. Geçmişin güzel insanlarını belleklerde canlı tutarak gelecek nesillere aktarırken vefa borcumuzu da yerine getirmiş oluruz. Bu projeyi düşünen, hazırlayan ve güzel bir şekilde sunan herkese ayrı, ayrı teşekkür ederim. Barbaros Şansal ve Yıldırım Mayruk üstadımıza şahsım ve Meclis üyeleri adına çok teşekkür ederim” dedi.

Kybele Inner Wheel Başkanı Nermin Anıl, ‘İlk etkinliğimizde böylesi anlamlı bir projeyi gerçekleştirmemizi sağlayan başta Yıldırım Mayruk olmak üzere; Barbaros Şansal’a; Girne Belediye Başkanımız Sayın Nidai Güngördü’ye; kitabın yaratıcısı Bellapais Inner Wheel Kulübüne, sahne alan tüm Inner Wheel üyesi kadınlarımıza ve diğer katkı koyan herkese şükranlarımızı sunarız’ dedi.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ’NDEN ÖZYALÇIN AİLESİNE VE DR. BÜLENT DİZDARLI’YA PLAKET TAKDİM EDİLDİ.

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.