GİRNE BELEDİYESİNDEN ULUSLARARASI BAŞARI

GİRNE BELEDİYESİNDEN ULUSLARARASI BAŞARI

Girne’de koşulacak 21 kilometre yarı maratonda elde edilecek dereceler ve kırılacak rekorlar Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından tanınacak.

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde 14 Nisan Pazar günü düzenlenecek Turkcell Girne Maratonunda yer alan “21 kilometre yarı maraton parkuru”, Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından onaylandı.Yarı maratonda alınacak derece ve kırılacak rekorlar IAAF, tarafından tanınacak. KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Halil Samani ve Hakan Gündüz, IAAF’ın gönderdiği onay belgesini bugün Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye takdim etti.

Güngördü: Maraton uluslararası alanda tanınacak
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, maratonun gelenekselleştirilip uluslararası alanda yer alması için çalışma başlatıldığını belirterek, parkurun standartlara getirilip, IAAF tarafından tescil edilmesi için yurtdışından uzmanların çalışma yaptığını söyledi. Nidai Güngördü, hazırlanan raporun Uluslararası Atletizm Federasyonu tarafından değerlendirilip onaylandığını dile getirdi.

KKTC’de bir ilk gerçekleştirildi
KKTC’de bir ilk gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Güngördü, uluslararası tanınan ilk parkura sahip olduklarını kaydetti. Güngördü, uluslararası ölçüm ve sertifika alınması için uğraş veren KKTC Atletizm Federasyonu ile Türkiye Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyeleri Necati Çeteci, Müslüm Aksakal ve Kazım Metin Levent’e teşekkür etti.

Önceki Haber Cahit ve İslamoğlu onuruna etkinlik düzenlenecek

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.