GİRNE BELEDİYESİ’NDEN KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI

GİRNE BELEDİYESİ’NDEN KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI

3

“SAKLAMA BAĞIŞLA! HER GÖNÜLLÜDEN BİR KİTAP”

Girne Belediyesi, Moğollar konserinde başlattığı kitap toplama kampanyasına “Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap” sloganıyla Girne Belediyesi önünde Ramadan Cemil Meydanı’nda devam ediyor. Çarşamba ve Cumartesi günleri kurulan stantlarda toplanacak kitaplar, ihtiyacı olanlara bağışlanacak. Kampanya Eylül ayına kadar devam edecek.

Girne Belediyesi “Saklama Bağışla, Her Gönüllüden Bir Kitap” sloganıyla Moğollar Konseri’nde başlattığı kitap toplama kampanyasına Girne Belediyesi önünde Ramadan Cemil Meydanı’nda devam ediyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, “Eski kitaplarınız onları okumayanlar için yenidir” düşüncesiyle halkın, okumuş oldukları kitapları Girne Belediyesi aracılığıyla ihtiyacı olanlara ulaştırabilmesi için, Eylül ayına kadar haftanın iki günü Ramadan Cemil Meydanı’nda kurulan stantlarda kitap toplanacağı belirtildi. Kitap bağışında bulunmak isteyenlerin Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 11:00-14:00 saatleri arasında açılacak stantlarda, kitaplarını bağışlayabilecekleri kaydedildi.

Güngördü: Kitaplarınız tozlu raflarda kalmasın

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Moğollar Konseri’nde “Konsere kitapla gel, Saklama bağışla” diyerek kitap toplama kampanyası başlattıklarını ve halkın sevindirici bir şekilde ilgisi ve takdiriyle karşılaştıklarını ifade ederek, bu kampanyaya Eylül ayına kadar devam edeceklerini söyledi. Güngördü, belediyelerin, halka alt yapı gibi hizmetler vermek gibi sorumlulukları olduğunu hatırlatarak, ancak bunun yanında kültür sanat ve eğitimle ilgili de görev ve sorumluluklarının da bilincinde olduklarını söyledi. Çocuk ve gençleri okumaya yönlendirmenin önemine dikkat çeken Güngördü, kitapların tozlu raflarda kalması yerine ihtiyacı olanlara ulaştırılması gerektiğine ve buna aracı olacaklarına işaret etti. Güngördü, “Ulaşılmamış, okunmamış her kitap başkaları için yenidir” diyerek, bu anlamda başlattıkları kampanyaya halktan destek beklediklerini söyledi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜNGÖRDÜ BİRİNCİ YILINI DEĞERLENDİRİYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.