GİRNE BELEDİYESİ TEK YÖN OLAN YOLLAR KONUSUNDA SÜRÜCÜLERİ UYARDI

GİRNE BELEDİYESİ TEK YÖN OLAN YOLLAR KONUSUNDA SÜRÜCÜLERİ UYARDI

12484860_1349752411720999_3705250504792289695_o 12484759_1349752415054332_3130917708955908610_oGirne Belediyesi Trafik Komisyonu kararına göre, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla Sivil Savunma Teşkilatı Binası çevresinde bulunan Şht. Mustafa Hasan Sokak, Şht. İlker Karter Sokak ve Bahriyeliler Sokak’ın bir kısmı tek yön kullanılmaya başlandı. Aynı tarihten sonra, toplu taşıma araçlarının Ramadan Cemil Meydanı’nı kuzeyden güneye kullanması da engellendi. Sürücüler, trafik işaretlerine uyulması konusunda uyarıldı.

Girne’de Girne Belediyesi Trafik Komisyonu kararına göre bazı yollarda tek yön uygulamasına gidildi. Uygulamaya göre toplu taşıma araçlarının Ramadan Cemil Meydanı’nı kuzeyden güneye kullanımı engellendi.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Sivil Savunma Teşkilatı Binası çevresinde bulunan Şht. Mustafa Hasan Sokak, Şht. İlker Karter Sokak ( Su Dairesi karşısı) ve Bahriyeliler Sokak’ın bir kısmının sürücüler tarafından tek yön kullanılmaya başlandığı belirtildi.
Gerek Baldöken Otoparkı’ndan gerekse durak bölgesinden hareket eden toplu taşıma araçlarının ise yalnızca doğu istikametine hareket edebildiği kaydedildi.
Yapılan açıklamada, bu uygulamanın kent merkezinde toplu taşıma araçları ve yolculara daha iyi hizmet verilmesi amacıyla Sivil Savunma Teşkilat Binası’nın karşısında durak oluşturulmasının ardından bölgede giriş ve çıkışlarda yaşanan yoğunluğu rahatlatmak amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Güngördü: Amaç, trafiği rahatlatmak

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kentteki trafik sorununun, çok katlı binalara izin verilmesi ve kentteki öğrenci sayısı ve ziyaretçi sayısının artmasıyla ciddi boyuta ulaştığını belirterek, trafiği rahatlamak ve yaşanan sorunları çözümlemek amacıyla hazırlanan Girne Ulaşım (Master) Planına göre yeni uygulamalara gidildiğini söyledi. Güngördü, kısa bir süre önce yolcu ve toplu taşıma araçlarının yaşadığı sorunları giderebilmek amacıyla Girne Halkevi’nin önünde Sivil Savunma Teşkilat Binası karşısında durak oluşturulduğunu hatırlatarak, bölgeye giriş ve çıkışlarda yaşanan yoğunluğu giderebilmek için bazı yollarda tek yön uygulamasına gidildiğini kaydetti.
Trafik işaretlerine dikkat!
Güngördü, toplu taşıma araçlarının, kent merkezinde durak olmamasından dolayı yıllar içinde belli noktalarda yolcu almayı alışkanlık haline getirdiğini, ancak bu alışkanlığın trafikte bu bölgede sorunlar yarattığını ifade ederek, toplu taşıma araçlarının Sivil Savunma Teşkilatı Binası’nın karşısına yönlendirildiğini ve daha önce yolcu bekledikleri bölgelere trafik babaları yerleştirildiğini hatırlattı. Güngördü, dolmuş ve minibüs şoförlerinin kurallara uyması ve yolcuların da belirlenen noktalarda beklemeleri gerektiğine dikkat çekerek, sürücülerin tek yön olarak kullanılan yollarda yeni konulan trafik işaretlerine dikkat etmeleri ve kurallara uyması çağrısında bulundu.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber ZEYTİNLİK’TEKİ İSTİKLAL SOKAK’TA KALDIRIM İŞLERİ BAŞLADI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.