GİRNE BELEDİYESİ SAĞLIKLI VE MUTLU BİR NESİL İÇİN EBEVEYN DESTEK PROGRAMI BAŞLATIYOR

GİRNE BELEDİYESİ SAĞLIKLI VE MUTLU BİR NESİL İÇİN EBEVEYN DESTEK PROGRAMI BAŞLATIYOR

***Girne’de Aile Danışma Merkezi’ni hayata geçirmek için çalışmalar yapan Girne Belediyesi, Temmuz ve Ağustos aylarında anne babaların çocuk yetiştirirken karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri sunmayı amaçlayan Ebeveyn Destek Programı (Anne-Baba Okulu) düzenliyor.

*** Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, alanında uzman kişiler tarafından verilecek 14 saatlik eğitim programına katılan anne babalara eğitim sonunda sertifika verileceği, ücretsiz olan eğitim programına son başvuru tarihinin 10 Temmuz 2017 Pazartesi olduğu ifade edildi.

Girne Belediyesi “Her şey sağlıklı ve mutlu bir nesil için” sloganıyla bu yaz kentte yaşayan anne babalara yönelik Ebeveyn Destek Programı (Anne- Baba Okulu) düzenliyor. Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, anne babaların çocuk yetiştirirken karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri sunmayı amaçlayan eğitim programının Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde hafta sonu ve gece gerçekleştirileceği belirtildi.
Alanında uzman kişiler tarafından verilecek 14 saatlik eğitim programına katılan anne babalara eğitim sonunda sertifika verileceği ücretsiz olan eğitim programına son başvuru tarihinin 10 Temmuz 2017 Pazartesi olduğu ifade edildi. Program hakkında bilgi almak ve ön kayıt yaptırmak isteyen anne babaların 0392 815 21 19 ve ALO 185 telefon numarası Girne Belediyesi Beyaz Masa hattından bilgi alıp ön kayıt yaptırabileceği kaydedildi.

“Kısa bir süre sonra Aile Danışma Merkezi hizmete girecek”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sağlıklı bir nesil ve toplum için ailenin önemine işaret ederek, çocuk ve gençlerin anne ve babalarını, çocukları için öğrenmeye davet etti. Girne Belediyesi olarak kentte düzenlemiş oldukları çeşitli seminerlerle halkı bilinçlendiren eğitimler vermeye özen gösterdiklerine değinen Güngördü, yaz dönemi boyunca açılacak Ebeveyn Destek Programı’yla da daha kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Alanında uzman kişilerle verilecek derslerin ailelere çocuk yetiştirmede önemli bilgiler sunacağını ifade eden Güngördü, bunun Girne’de kısa bir süre sonra hizmete koymayı planladıkları Aile Danışma Merkezi için de bir ön çalışma niteliğinde olduğunu kaydetti.

Eğitim süresince irdelenecek konular ve uzmanlar

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Girne Belediyesi Ebeveyn Destek Programı (Anne- Baba Okulu) kapsamında; Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel- “Çocuk ve ergenlerde riskli davranışlar (şiddet, bağımlılıklar, güvenli internet kullanımı)”, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurçin İncirli- “Çocuklarda sağlıklı gelişim, aşı takvimi, çocuk hastalıkları, “Sağlıklı çocuk yetiştirme ve beslenmesi”, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Ayşe Zeki – “Çocuklarda gelişim ve davranış değişikliği”, “Özel öğrenme güçlüğü, disleksi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan çocuğa yaklaşım” , Dyt. Feriha Balkır- “Çocuk ve gençlerde sağlıklı beslenme ve yeme bozukluğu” konularında eğitim vereceği, başvurulara göre eğitim programının geliştirileceği belirtildi.

Önceki Haber Girne’de 5 sokak asfaltlandı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.