GİRNE BELEDİYESİ ÖYKÜ YARIŞMASI’NA KATILIM TARİHİ UZATILDI

GİRNE BELEDİYESİ ÖYKÜ YARIŞMASI’NA KATILIM TARİHİ UZATILDI

12888530_1414751158554457_14778953564969511_oGirne Belediyesi’nin düzenlediği “Hayalimdeki Girne” konulu öykü yarışmasına son katılım tarihi ortaokul ve liselerde sınav haftası olması nedeniyle 18 Nisan 2016 Pazartesi gününe ertelendi.
Girne Belediyesinden verilen bilgide, (9-10-11 yaş grubu), (12-13-14 yaş grubu), (15-16-17 yaş grubu) olarak üç grupta değerlendirme yapılacağı belirtilen yarışmaya katılmak isteyenlerin en geç 18 Nisan 2016 Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde öykülerini Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne göndermeleri gerektiği ifade edildi.
Düzenlenen yarışmayla, amacın okuma ve yazmaya olan ilgiyi artırmak, öğrenci ve öğretmenleri edebiyat dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturmanın hedeflendiği kaydedildi. Yarışmayı kazananların ödüllerini Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek bir törenle verileceği belirtildi.
Jüride, Fatoş AvcısoyuRuso (Şair- Eğitimci), Ceyhan Özyıldız (Öykü yazarı-Fotoğraf sanatçısı), Mehmet Kansu (Eğitimci-Şair- Öykü yazarı), Dervişe Güneyyeli Kutlu ( Öykü yazarı- Şair), İsmihan Yorgancı (Oyun yazarı- Dramaturg), Misli Kadıoğlu ( Gazeteci- Girne Belediyesi Basın) yer alıyor.
Katılım şartları şöyle;

(1) Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranır.

a) Yarışmaya gönderilecek öyküler A4 çizgisiz dosya kâğıdına bilgisayarla ya da elle yazılacaktır.
b) Öykülerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yayımlanmamış olması gerekir.
c) Orijinal olmayan (fotokopi olarak gönderilen ) öyküler değerlendirmeye alınmaz.
ç) Öykünün herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve esere yapıştırılmış veya çizilmiş resimler yer alamaz.
d) Yarışmaya gönderilecek öyküler 5 (beş) sayfayı geçemez.
e) Yarışmaya gönderilecek öykülerde sözcük sayısı 400’den (dört yüz) az, 1200’den (binikiyüz) çok olamaz.
f) Yarışmaya gönderilecek öykülerin ön yüzüne öğrenci veya okuluyla ilgili kişisel bilgiler yazılmaz. Ayrıca öykülerin arka sayfası, kullanılamaz.
g) Öykünün son sayfasında öğrencinin adı-soyadı, adresi, okulu, telefon numarası, fotoğrafı ve kısa özgeçmişi eklenmelidir.
h) Yarışmanın ödül töreni Mayıs 2016 tarihinde jüri üyelerinin de katıldığı bir tören ile yapılacaktır.
(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmaz.

(3) Öyküler, 18 Nisan 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Girne Belediyesi’ne kapalı zarf içerisinde iki kopya olarak ulaştırılacaktır.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE’DEKİ ŞEBEKE SUYU TEMİZ VE İÇİLEBİLİR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.