Girne Belediyesi Oda Orkestrası ilk konserini gerçekleştirdi

Girne Belediyesi Oda Orkestrası ilk konserini gerçekleştirdi

Klasik müzik konseri, büyük beğeni topladı.

Yeni kurulan Girne Belediyesi Oda Orkestrası, ilk konserini dün akşam Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda verdi. Şef Cemre Seziner yönetiminde gerçekleşen konserde; P.I. Tchaikovsky, W.A.Mozart, H.Purcell, G,Caccini, K.Jenkins, G.Bizet, Di Sarli ve G.Faure gibi sanatçıların eserleri icraa edildi. Konser öncesinde Girne Belediyesi Oda Orkestrası’nın kuruluşu ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Güngördü: İlkleri ve yenilikleri yapıyoruz
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması, Taş Heykel Sempozyumu, Kent Müzesi ve Sanat Galerisi gibi birçok farklı alanda ilkleri ve yenilikleri yaptıklarına dikkat çekti. Güngördü, kültür ve sanat konularında çalışmaların gelişerek devam ettiğini belirterek,
konservaturar mezunu sanatçıların oda orkestrası kurulması fikriyle kendilerine başvurduğunu ve alınan meclis kararıyla oluşturulan orkestranın, 3 aydan beridir çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Atik: Son 5 yılda önemli işler yapıldı
Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik, son 5 yıl içinde kültür ve sanat konularında önemli işlere imza atıldığını ifade ederek, günümüzde atılan adımların, yıllar önce atılması durumunda Girne’nin daha iyi bir noktada olabileceğine işaret etti. Derman Atik, belediye bünyesinde oda orkestrasının bulunmamasının yıllardır büyük eksikliğini hissettiklerini belirterek, oda orkestrasının oluşumunu sağlayan şef Cemre Seziner’e ve ücret almadan çalışma yapan oda orkestrası üyelerine teşekkür etti.

Seziner: Belediye ve sanatçılar halka hizmet için var
Girne Belediyesi Oda Orkestrası Şefi Cemre Seziner de, belediyelerin ve sanatçıların halka hizmet etmek için var olduğunu belirterek, bu işbirliğiyle önemli işlere imza atılacağına inandığını söyledi. Cemre Seziner, orkestranın kurulma aşamasında çıktıkları yolda kendilerine destek veren Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye, genel sanat yönetmeni Derman Atik’e ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Önceki Haber GİRNE SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI BAŞLADI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.