Girne Belediyesi, Mete Adanır Trafik, Kaldırım, Altyapı ve Çevre Düzenleme Projesi’yle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi

Girne Belediyesi, Mete Adanır Trafik, Kaldırım, Altyapı ve Çevre Düzenleme Projesi’yle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi

DSC_2664 DSC_2667 DSC_2668 DSC_2662 DSC_2663 DSC_2661 DSC_2660 DSC_2659 DSC_2655 DSC_2658 DSC_2656 DSC_2657 DSC_2652 DSC_2654 DSC_2653 DSC_2651 DSC_2649 DSC_2650Girne Belediyesi Barış Parkı’nda yer alan toplantıda, belediyenin ilk etapta Mete Adanır Caddesi’nde Barış Parkı ile Akpınar Cafe arasında yapmak istediği projelerle ilgili bölge halkı ve esnaf bilgilendirildi.

Toplantıya, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Tasarım Stüdyosu Sorumlusu Ali Yapıcıoğlu, Şehir Plancısı Dr. Can Kara, Mimar Sıdıka Özhakkı ve bazı belediye meclis üyeleri katıldı.

GÜNGÖRDÜ
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yaptığı açıklamada, belediyenin kentteki yoğunluğun artmasıyla yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda ciddi çalışmalar yapmakta olduğunu ifade ederek; ‘ticari aks’ olarak nitelendirilen Mete Adanır Caddesi’nde Barış Parkı ile Akpınar Cafe arasındaki bölgede yeniden düzenlemeye gidileceğini kaydetti.
Bugünkü toplantıyı belediyenin bölgede yapmak istediği düzenleme hakkından işyeri ve bölge sakinlerini bilgilendirme amacıyla gerçekleştirdiklerini dile getiren Güngördü, toplantıya katılamayanların adreslerine gönderilecek yazılarla proje hakkında aydınlatılacaklarını söyledi.
“Kentin her parçasına dokunmak zorundayız. Her dokunduğumuz kısmı da bilimsel, teknik ve güzel şekilde dizayn etmemiz gerekir. Öncelik araç trafiğini hızlandırma, yaya ve engelli yayaları ulaşmak istedikleri noktalara en uygun şekilde ulaştırma” diyen Güngördü, katkı koyanlara teşekkür etti.

KARA
Şehir Plancısı Dr. Can Kara ise Mete Adanır Trafik, Kaldırım, Altyapı ve Çevre Düzenleme Projesi ilgili yasal olarak 30 gün beklemek durumda olduklarını belirterek, bu sürede yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili ev ve işyerlerini ‘İyi İdare Yasası’ çerçevesinde aydınlatacaklarını kaydetti.
Kara, yasal bekleme süresi ve belediye meclisinin projeyi onaylamasının ardından ise ihaleye çıkılacağını söyledi.

YAPICIOĞLU
Tasarım Stüdyosu Sorumlusu Ali Yapıcıoğlu da projenin, düzenleme yapılacak 650 m. uzunluğundaki alanda çember, kaldırım ve yaya geçitlerinin standartlara uygun şekilde yapımını içerdiğini ifade etti.

Önceki Haber Güngördü yaşlıları ziyaret etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.