GİRNE BELEDİYESİ GENÇLİK PLATFORMU YENİ KAYIT KABULÜNE BAŞLADI

GİRNE BELEDİYESİ GENÇLİK PLATFORMU YENİ KAYIT KABULÜNE BAŞLADI

Girne Belediyesi’nin, “Genç düşün, yaşama ivme kat” sloganıyla geçtiğimiz yıl 15-21 yaş grubu gençlerle birlikte oluşturduğu ve yaz sezonu boyunca gençlere sosyalleşerek gelişim olanakları sunan Girne Belediyesi Gençlik Platformu bu yıl da kayıt almaya başladı.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 2001-2007 doğumlu kent ve ülke genelinde gençlerin katılımına açık olacak platforma kayıtlar 1 Haziran 2022 Çarşamba gününe kadar devam edecek. Platformla; insan hakları, çevre, kültür, sanat, bilişim, teknoloji, eğitim, atölye çalışmaları, geziler, fikir toplantılarıyla, aktif, katılımcı gençlerin bir arada toplanması hedefleniyor. Kayıt için, “http://www.girnebelediyesi.com/genclik-platformu-kayit/” adresinden başvuru yapılabileceği, bilgi ve iletişim için ise 0539 112 63 63 numaralı telefonun aranabileceği bildirildi.

AKTİF BİR YAZ SEZONU GENÇLERİ BEKLİYOR

Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu, 15-21 yaş arası gençlerin katılımıyla oluşturulan Girne Belediyesi Gençlik Platformu’nun; aktif, katılımcı, üreten, özgüvenli bireyler olmaları için gençleri teşvik etmek, kentte, sürdürülebilir projeler üretmelerini ve aidiyet duygularının gelişimine katkı ve alan sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Geçtiğimiz yaz sezonu boyunca 50 kayıtlı gencin bir araya gelerek sosyalleştiği, sosyal sorumluluk çalışmalarında yer aldığı ve aktif bir yaz geçirdiğini ifade eden Kadıoğlu, bu yıl katılımın artarak platformun önümüzdeki yaz sezonunda da çalışma ve faaliyetlerini sürdüreceğini aktif bir yaz sezonunun gençleri beklediğini söyledi.

Kadıoğlu, aynı zamanda, gençlerin geleceklerini inşa ederken, sivil toplum çalışmaları, online ve yüz yüze eğitimler, fikir toplantıları, atölyeler, gezilere katılımlarıyla kendilerini geliştirme olanağı bulacakları imkanlar yaratıldığını ifade etti.

GÜNGÖRDÜ: “DÜNYA GENÇLERİYLE REKABET EDECEK VE KUCAKLAŞACAK ORTAM YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, yenidünyanın gençlerin bakış açılarıyla şekilleneceği inancında olduğunu söyledi.

Gençlerin, dünya gençleriyle rekabet edebilmesi ve kucaklaşabilmesi için onlara her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade eden Güngördü, Girne Belediyesi Çocuk Meclisiyle birlikte Girne Gençlik Platformuyla da tüm gençleri kucaklayacaklarının altını çizdi.

Güngördü, gençlere çağrıda bulunarak, “Çalışmalara katılımınız, hem bizim hem de sizlerin aydınlık geleceği için çok değerlidir. Bu en kıymetli zamanınızı en verimli şekilde geçiriniz; dayanışma, paylaşım sevgiyle dünya barışına katkıda bulunan gençler olunuz. Bu platformda bir birey olarak var olmanızı diler, hepinizi sevgiyle kucaklarım.” dedi.

Önceki Haber BOĞAZ PİKNİK ALANINDA TEMİZLİK ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.