GİRNE BELEDİYESİ ANTALYA MURATPAŞA’DA “KALEİÇİ OLD TOWN” FESTİVALİ’NE KONUK OLDU

GİRNE BELEDİYESİ ANTALYA MURATPAŞA’DA “KALEİÇİ OLD TOWN” FESTİVALİ’NE KONUK OLDU

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve beraberindeki heyet, 6-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Kaleiçi Old Town” Festivali’ne konuk oldu. Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, kültür ve sanatı, tarih ve turizmle bütünleştiren, İtalya’nın onur konuğu olarak katıldığı, Küba, Saraybosna, Makedonya, Filistin, Tunus gibi ülkelerin yer aldığı festivalde, Kuzey Kıbrıs’ı da Girne Belediyesi temsil etti.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı makamında ziyaret ederek, festivale davet edilmekten büyük onur duyduğunu dile getirdi. Güngördü, Girne’nin Antik Liman arka sokaklarıyla benzer özellikler ve yapının bulunduğu Kaleiçi’nde düzenlenen bu festivalin örnek teşkil ettiğini, bu tür etkinliklerin tarih ve kültürel anlamda değeri olan antik kentlerin tanıtımında önemli bir yeri olduğunu söyledi.
Girne Belediyesi’nin beraberinde Muratpaşa’ya götürdüğü müzisyenler festivalde “Kıbrıs’tan Esintiler” isimli bir de müzik dinletisi sundu. Festivale katılan misafirlerle karşılıklı görüş ve işbirliği olanakları araştırıldı.

Önceki Haber ECEVİT CADDESİ’NİN BİR BÖLÜMÜ TRAFİĞE KAPATILACAK

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.