Girne Belediyesi, 2016 yılına ilişkin Emlak Vergisi ödemelerini tahsil etmeye başladı

Girne Belediyesi, 2016 yılına ilişkin Emlak Vergisi ödemelerini tahsil etmeye başladı

emlak vergisi görsel

Emlak verginizi ödemeyi unutmayın

Girne Belediyesi,  50/1995, 15/2006, 39/2006, 42/2007, 18/2008 Sayılı Taşınmaz Mal Vergisi Yasası uyarınca belediye hudutları dahilinde 2016 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerini belirledi ve tahsil etmeye başladı.

Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi’nin birinci taksit ödeme süresi, Nisan ayı sonunda tamamlanacak. Emlak Vergisi’nin ikinci taksidinin ise 30 Eylül 2016 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

 

Ödemelerin yapılacağı noktalar

Ödemeler, Girne Belediyesi ana bina veznelerine, Girne Belediyesi terminal şubesi veznelerine, Zeytinlik, Doğanköy, Ozanköy ve Beylerbeyi Muhtarlık Vezneleri’ne veya Girne Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bankalara (Akfinans Bank, Asbank, Creditwest Bank, Garanti Bankası, Halk Bank, HSBC Bank, İktisat Bankası, Kooperatif Merkez Bankası, Universal Bank, Vakıflar Bankası, Yakın Doğu Bank ve Ziraat Bankası) yapılabilir.

 

Emlak bildirimi postayla gönderilmeyecek

2016 yılı Emlak bildirimleri posta aracılığıyla adreslere gönderilmeyecek olmasından dolayı emlak sahipleri, emlak bildirimlerini Girne Belediyesi Terminal Şubesi’ndeki Emlak Bölümü’nden alabilir. Yeni kayıt yaptıracakların yanlarında tapu araştırma belgesi, satış sözleşmesi veya koçandan birini getirmesi getirmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için ise Belediye’nin 81 52 118 numaralı telefonunu (dahili 143-170) Maliye Bölümü’nü arayabilirler. Yukarıda belirtilen ödeme tarihinden sonra yapılacak ödemelerde, yasal gecikme zammı uygulanacaktır.

 

Önceki Haber Girne’nin suları güvenli / Sağlık bakanlığı mikrobiyoloji şubesi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.