Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, depremin ikinci haftasında ülkeye gelen depremzedelere yönelik yardım çağrısında bulundu

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, depremin ikinci haftasında ülkeye gelen depremzedelere yönelik yardım çağrısında bulundu

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, depremin ikinci haftasında ülkeye gelen depremzedelere yönelik yardım çağrısında bulundu.

Yardımlar devam etmeli!

Girne Belediyesi öncülüğünde, bölgede sürdürülen yardım kampanyası devam ediyor. Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul yaptığı açıklamada, devam eden yardım kampanyası kapsamında; dayanaklı gıda paketleri (konserve, bakliyat, yağ, şeker, un, vb.), temizlik ürünü, çocuk ve yetişkin kıyafetleri, battaniye gibi ürünlere acil ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı. Şenkul, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, büyük felaketin ikinci haftasında Girne’ye yüzlerce depremzedenin geldiğini ve yardım ulaştırmak adına yüzlerce depremzedeye ulaşıldığını belirtti. Şenkul, bu kapsamda yardımların içe dönük olarak devam edeceğinin altını çizdi.

ŞENKUL: “ORGANİZASYONUMUZU İÇE DÖNÜK YARDIMA YÖNLENDİRDİK.”

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul konu ile ilgili açıklamasında, büyük felaketin ilk haftasında Girne Belediyesi öncülüğünde toplam 13 tır ve 1 kamyon yardımın Türkiye’deki bölgelere gönderildiği bilgisini verdi. Şenkul, ilk haftanın oldukça hayati olduğunu ve bu doğrultuda Girne Belediyesi olarak oldukça organize bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Şenkul konuşmasının devamında, depremden etkilenen ailelerin, ülkemizde bulunan akrabalarının yanına gelmeye başladığını ve bu noktada içe dönük ciddi bir yardım ihtiyacının ortaya çıktığını kaydetti. Bu bağlamda Şenkul, yardım çalışmalarının içe yönelik olarak devam edeceği bilgisini verdiği açıklamasında, günlük yaklaşık olarak 200 depremzedeye ulaşıldığını ve bu kişilerin yardım talebini karşılamak için yardımların hız kesmeden Girne Belediyesi’ne ulaşmaya devam etmesinin hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Önceki Haber Girne’deki Binalar İncelenmeye Alınacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.