69863734_3016222575073966_27529404632530944_n“İkinci Cadde’nin Mahkumu” 2. Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde…

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu, ünlü yazar Neil Simon’un yazdığı “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı oyunu Maltepe Belediyesi’nin bünyesinde 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılmak üzere 19 kişilik bir ekiple yarın adadan ayrılıyor…

Derman Atik’in Sanat Yönetmenliği’ni yürüttüğü Girne Belediyesi, bünyesinde bulunan Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (Gibetsu)’nun yeni oyunu, dünyaca ünlü yazar Neil Simon’un yazdığı “İkinci Caddenin Mahkumu”, Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği 2. Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde gösterilecek.

Geniş kadro

Çalışmalarına yaklaşık 3 ay süren ve yoğun bir tempoda geçen provalar sonucunda sahnelenecek oyunun yönetmenliğini Nermin Uğur yaptı.

Oyunun kadrosu ise oldukça kalabalık. Kadroda Cenk Gürçağ, İlkşen Varoğlu Atik, Mehmet Soyluoğlu, Ayleta Futsi, Şerife Eminağa, Ayşen Rahvancıoğlu, Sevil Birben Sargın, İlde Atik, Perihan Hulusioğlu, Dilek Seçkin ve Fethi Ercan oyuncu olarak yer alırken Fatma Tüney ve Perihan Hulusioğlu da yardımcı yönetmenlik görevini üstleniyorlar. Oyunda görev alan diğer isimler ise şu şekilde; Işık Tasarımı ve Işık UygulamaMehmet Saygıer, Dekor Tasarımı Derman Atik, Dekor Uygulama Levent Korol, Celal Onat, Müzik ve Müzik Efekt Uygulama Evren Mercimekçi.

Share Button