Gençlere yönelik çalışmalar düzenlendi

Gençlere yönelik çalışmalar düzenlendi

Girne Beledyesi Danışma ve Destek Merkezi tarafından gençlere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.
Girne Beledyesi Danışma ve Destek Merkezi’nin, Girne Bölgesindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim ve farkındalık çalışmalarıyla ilgili hazırladığı programın ilk etabı tamamlandı. Çalışmalar, 4-15 Mart tarihleri arasında Oğuz Veli Ortaokulu, Anafartalar Lisesi ve 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde  gerçekleşti. Program kapsamında; “Gençlik söyleşileri”, “Sağlıklı beslenme ve yeme bozuklukları” ile “Yaşamda teknolojinin yeri ve etkileri” konularında çalışmalar yapıldı.

 

Gençleri ilgilendiren konular ele alındı

Psikolog  Ayla Kahraman tarafından gerçekleştirilen gençlik söyleşisinde; başarının önemi, hedef belirleme, sorun çözme, gençliğin kendini ve çevresini anlama, arkadaş ve aile ile iletişim ve genci tehdit eden durumlarla mücadele konuları ele alındı. Diyetisyen Asena Mertdağ tarafından sağlıklı beslenme ve yeme bozuklukları ile ilgili bilgiler verildi. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Uzmanı Hasan Özdal ile Yakın Doğu İlkokulu Psikolijik Danışmanlık ve Rehberlik Bölüm Başkanı Uzmanı Çigdem Alasya tarafından da yaşamda teknolojinin yeri ve etkileri ele alındı.

 

Güngördü: Çalışmalar gençler için önemli

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geleceğimiz olan gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için eğitim ve farkındalık çalışmalarının son derece önemli olduğunu söyledi. Nidai Güngördü, gençlerin yaşam kalitesini artıracak çalışmaların uzman kişiler tarafından belirlendiğini belirterek, programın düzenlenmesini sağlayan ve programa katkı koyanlara teşekkür etti.

 

Önceki Haber 1. Çocuk Tiyatroları Festivali düzenleniyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.