Gecikme zammı indirimi sürüyor

Gecikme zammı indirimi sürüyor

Girne Belediyesi, “İndirimli Tahsilata İlişkin Yasa Gücünde Kararname” uyarınca 2014 yılı ve öncesine ait belediye alacaklarını gecikme zamlarında indirim yaparak tahsil etmeye devam ediyor.

Girne Belediyesi, Bakanlar Kurulu’nun çıkardığı “İndirimli Tahsilata İlişkin Yasa Gücünde Kararname” uyarınca 2014 yılı ve öncesine ait belediye alacaklarını gecikme zamlarında indirim yaparak tahsil etmeye devam ediyor. Girne Belediye Meclisi’nin kararnameye dayanarak aldığı karara göre, 2014 yılı ve öncesine ait belediyeye olan birikmiş borçlarını cezasız olarak ödemek isteyen vatandaşların 13 Aralık 2017 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde Girne Belediyesi’nin Mali İşler ve Su İşleri Bölümü’ne başvurmaları gerekiyor.

Gecikme zammına yüzde 98’e varan indirim

Buna göre Girne Belediyesi, 31 Aralık 2014 öncesine ait vergi ve kamu alacaklarına ilişkin borçların kolaylıkla ödemesine imkân tanımak için borcun peşin ödenmesi durumunda gecikme zammında yüzde 98,  12 ay taksitli ödenmesi durumunda gecikme zammında yüzde 85, 24 ay taksitli ödenmesi durumunda gecikme zammında yüze 75, 36 ay taksitli ödenmesi durumunda gecikme zammında yüzde 65 oranında indirime gidecek. Borçlu vatandaşların bu önemli imkandan yararlanmak için belirtilen süre içinde borçlarını ödemeleri veya taksitlendirmeleri gerekmektedir, sürenin dolmasının ardından belediye borçlular hakkında yasal işlem başlatacaktır.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Ödüller sahiplerine verildi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.