Finali Bülent Ortaçgil yapacak

Finali Bülent Ortaçgil yapacak

17.Zeytin Festivali, Türkiyenin sevilen müzik sanatçısı Bülent Ortaçgil konseriyle sona erecek.

Girne Belediyesi’nin 5-9 Ekim tarihleri arasında düzenlediği 17.Zeytin Festivali’nde üçüncü gün geride kaldı. Festival kapsamında; Girne Belediyesi Tenis Kortlarında  “Zeytin Tenis Turnuvası karşılaşmaları”, Zeytinlik Çocuk Parkı’nda “çocuk ve gençlik etkinlikleri”,  Zeytinlik Köyevinde “Zeytinli ve Zeytinyağlılar Yemek Yarışması” ile Kaşgarda “Ödüllü Bilardo Turnuvası” gerçekleştirildi.

 

Konser ve dans gösterileri beğenildi

Zeytinlik köy meydanında ise Girne Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Küçükler Grubu gösterisi, Ağır Adımlar Kültür Sanat Derneği Dans Gösterisi, Zeytin Karikatürleri Yarışması Ödül Töreni, Bikem Tunar Akustik Konseri, Kuzey Kıbrıs Filipinliler Topluluğu Dans Gösterisi ve Sultan Durusular konseri yer aldı. Etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Ödüllü yemek yarışması düzenlendi

Zeytinli ve Zeytinyağlılar Yemek Yarışması’nda seçici kurul üyeliğinde Girne Belediyesi Sağlık Şubesi Amiri Gıda Mühendisi Naile Soyel, gurme şef Mustafa Şah ve mutfak baş aşçı Onur Karaçay yer aldı. 15 eserin katıldığı yarışmada “zeytinyağlı karışık dolma” ile Aşkım Osman birinci, “yeşil zeytin mezdi ekmek” ile Benal Lord ikinci ve “zeytinyağlı çikolatalı kek” ile Jan Farmery üçüncü oldu. Yarışmada birinciye uçak bileti, ikinci ve üçüncüye ise çift kişilik otel konaklama ödülü verildi.

 

Bülent Ortaçgil sahneye çıkacak

Festivalde Pazartesi günü, saat 18.00’da Zeytin Konulu Seminer, 19: 00’da Nefes Dans Gösterisi, 19:30’da Ali Nesim Anısına Şiir Dinletisi, 20:30’da Girne Belediyesi Zeytin Tenis Turnuvası ve  Bilardo Turnuvası Ödül Töreni ve 21.00’da Grup Feveran konseri yer alacak. Festivalin son gününde ise 19:00’da Oksem Halk Dansları Gösterisi, 19:15’te Saf Zeytinyağından Organik Sabun, Bulaşık Deterjanı ve Şampuan Üretimi Sunumları, 19:15’te Dance Fit Studio dans gösterisi ve 19:30’da Hasan Günyüz ile İbrahim Çetiner konseri var. Festival, saat 21:00’da Türkiyenin sevilen müzik sanatçısı Bülent Ortaçgil konseriyle sona erecek.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GÜNGÖRDÜ, KONUK BELEDİYE BAŞKANLARI VE HEYETLERİ KABUL ETTİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.