Filiz Naldöven şiirlerle anıldı

Filiz Naldöven şiirlerle anıldı

Girne Belediyesi ve Lirik Şiir Grubu işbirliğinde Şair Filiz Naldöven anısına şiir etkinliği düzenlendi.

Emekli öğretmen yazar ve şair Filiz Naldöven anısına geçtiğimiz gün Girne Belediyesi ve Lirik Şiir Grubu işbirliğinde şiir etkinliği düzenlendi. Şair Filiz Naldöven Sokakta yapılan etkinliğe, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları, Lirik Şiir Müzik gubu üyeleri, Filiz Naldöven’nin ailesi ve sevenleri katıldı. Etkinlikte, müzik dinletisi eşliğinde Lirik Şiir Grubu üyeleri, şairin şiirlerini okudu.

 

Güngördü: Üreten başarılı bir şairdi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sürekli üreten başarılı bir şair Filiz Naldöven’i ölümünün 3’ncü yılında şiirleriyle andıklarını söyledi. Nidai Güngördü, şairin kalıcı eserler bıraktığını ve Kıbrıs Türk Edebiyatı’na önemli katkılar yapıldığını ifade etti. Güngördü, geçen yıl Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda Filiz Naldöven’in Özel Ödülü verdiklerini belirterek, şairin adını yaşatmak için etkinliğin düzenlendiği sokağa ise adının verildiğini hatırlattı.

 

Akıncı: Üretken bir kadın sanatçıydı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı ise şairle akraba olduklarını söyledi. Meral Akıncı, önemli eserleri olan Filiz Naldöven’nin üretken ve başarılı bir kadın sanatçı olduğuna dikkat çekerek, etkinliğin düzenlenmesini sağlayan ve etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

Hamzaoğulları: Herzaman hafızalarda yer alacak

Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları da, şairin yazdıkları, hayata bakışı ve durşuyla hafızalarda her zaman yer alacağını belirtti.  Şehbal Hamzaoğulları, şairin Kıbrıs Türk şiirine büyük değer katarak, önemli katkılarda bulunduğunu kaydetti.

 

Soyalan: Şair ürettikleriyle yaşayacak

Lirik Şiir Grubu adına konuşan Serkan Soyalan, ülkemizin yetiştirdiği en önemli şairlerden olan Filiz Naldöven’i ölümünün 3’üncü yılında da saygı, özlem ve şiirlerle andıklarını belirterek,  şairin ürettikleriyle yaşayacağını ifade etti. Soyalan, etkinliğe ev sahipliği yapan Girne Belediye başkanı, meclis üyeleri ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Yabancı öğrencilere Türkçe öğretildi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.