[vc_row][vc_column]

Girne Kültür Sanat Günleri (Haziran-Eylül)

Kültür ve sanat etkinlikleri kentleri beton yığını olmaktan çıkarıp, yaşayan bir şehri fark edilir kılmak için aracıdır.


Kentlerin ekonomik, turistik, kültürel ve sosyal yaşamında büyük bir öneme sahip olan bu tür faaliyetlerin öneminin bilinciyle 2015 yılında Girne’de 5’incisini gerçekleştirdiğimiz Girne Belediyesi Kültür Sanat Günleri’ne farklı bir soluk getirmek ve her kesimden halka hitap edebilmeyi amaçladık…Fazıl Say, Moğollar, Zuhal Olcay ve Dünyanın Yerel Müziği, Mehmet Erdem ve Kardeş Türküler, Ezginin Günlüğü, dünyaca ünlü Blues sanatçıları 2015 yılında kent halkıyla buluştu.

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”16px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Girne Tiyatro Günleri (Kış aylarında)

Girne Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde Girne Tiyatro Günleri düzenliyor. Şubat 2015’te, Türkiye’nin önemli tiyatrolarından Ankara Devlet Tiyatrosu’nun iki perdelik “Çalıkuşu” isimli oyunu “Yeşilçam” adlı komedi türündeki oyunu, Tiyatro 1112 Garaj’ın ‘Şümürz-İmparatorluk Kuranlar’, ‘3. Reich- Korku ve Sefalet’ oyunu ve GİBETSU’nun Üçleme adlı oyunu tiyatro severlerle buluştu.

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”16px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_wp_custommenu nav_menu=”69″][/vc_column][/vc_row]

Share Button