Emlak verginizi ödemeyi unutmayın

Emlak verginizi ödemeyi unutmayın

Emlak verginizi ödemeyi unutmayın

Girne Belediyesi, 2018 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerini etmeye başladı.

Girne Belediyesi, 50/1995, 15/2006, 39/2006, 42/2007, 18/2008 Sayılı Taşınmaz Mal Vergisi Yasası uyarınca belediye hudutları dahilinde 2018 yılı Taşınmaz Mal (Emlak) vergilerini belirledi ve tahsil etmeye başladı. 
Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi’nin birinci taksit ödeme süresi, Nisan ayı sonunda tamamlanacak. Emlak Vergisi’nin ikinci taksidinin ise 30 Eylül 2018 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

Ödemelerin yapılacağı noktalar
Ödemeler, Girne Belediyesi ana bina veznelerine, Girne Belediyesi terminal şubesi veznelerine, Zeytinlik, Doğanköy, Ozanköy ve Beylerbeyi Muhtarlık Vezneleri’ne veya Girne Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bankalara (Akfinans Bank, Albank, Asbank, Capital Bank, Creditwest Bank, Garanti Bankası, Halk Bank, İktisat Bankası, Kooperatif Merkez Bankası, Limasol Kooperatif Bankası, Nova Bank, Türk Bankası, Universal Bank, Vakıflar Bankası, Yakın Doğu Bank ve Ziraat Bankası) yapılabilir.

Emlak bildirimi postayla gönderilmeyecek
2018 yılı Emlak bildirimleri posta aracılığıyla adreslere gönderilmeyecek olmasından dolayı emlak sahipleri, emlak bildirimlerini Girne Belediyesi Terminal Şubesi’ndeki Emlak Bölümü’nden alabilir. Yeni kayıt yaptıracakların yanlarında tapu araştırma belgesi, satış sözleşmesi veya koçandan birini getirmesi getirmektedir.
Konuyla ilgili detaylı bilgi için ise Belediye’nin 81 52 119 numaralı telefonunu (dahili 143-170) Maliye Bölümü’nü arayabilirler. Yukarıda belirtilen ödeme tarihinden sonra yapılacak ödemelerde, yasal gecikme zammı uygulanacaktır.

Önceki Haber Güngördü, Girne Mahalli Barosu’nu kabul etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.